Gdzie kupić bilet na tramwaj w Gdańsku i Krakowie: Praktyczny przewodnik

Podróżowanie tramwajem to często nieodłączny element życia mieszkańców i odwiedzających duże miasta. Jeśli planujesz odwiedzić Gdańsk lub Kraków, przygotowaliśmy praktyczny przewodnik, który pomoże Ci w zakupie biletów na tramwaj w tych miastach!

Gdańsk: Gdzie kupić bilet na tramwaj

Podczas pobytu w Gdańsku, prawdopodobnie będziesz chciał korzystać z miejskich tramwajów – jeden z najłatwiejszych i najszybszych środków transportu publicznego. Gdzie zatem możesz kupić bilet na tramwaj w Gdańsku? Tutaj kilka praktycznych opcji!

Kup bilet na stacjach tramwajowych

Najłatwiejsże i często wybierane miejsce do zakupu biletu na tramwaj to automat biletowy znajdujący się na większości przystanków tramwajowych. W automacie masz możliwość wyboru rodzaju biletu (normalny, ulgowy, czasowy) oraz opłacenia go gotówką bądź kartą płatniczą. Widzisz przystanek autobusowy? Tam też możesz nabyć bilet – większość biletów jest ważna zarówno w tramwajach, jak i autobusach.

Kup bilet w kiosku lub w punkcie sprzedaży

Jeśli chciałbyś kupić bilet tradycyjną drogą, to we Gdańsku bez problemu można to zrobić. Wystarczy udać się do jednego z kiosków RUCHu lub innych punktów sprzedaży biletów. Znajdziesz je przy większych przystankach, w centrum miasta oraz w mniejszych dzielnicach. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych rodzajów biletów – jak np. biletu rodzinny, zakup przez kiosk może być jedyną możliwością.

Zakup biletu przez aplikację mobilną

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również zakup biletów na tramwaje za pomocą aplikacji mobilnej dla smartfonów. Pobierz np. aplikację „SkyCash” lub “mPay” i jednym kliknięciem kup bilet na tramwaj. Wspomniane aplikacje mają funkcję wyświetlania biletów w wersji elektronicznej, co może ułatwić podróżowanie.

Kraków: Gdzie kupić bilet na tramwaj

W Krakowie, system zakupu biletów na tramwaj działa bardzo podobnie jak w Gdańsku. Podróżowanie tramwajem po Krakowie, to bardzo prosty sposób na zwiedzanie miasta. Oto kilka popularnych opcji, gdzie możemy kupić bilety na krakowskie tramwaje.

Automaty biletowe

Na większości przystanków znajdują się automaty biletowe, w których możemy kupić bilet na tramwaj płacąc gotówką lub kartą. Warto zwrócić uwagę na kolor automatu – czerwone są przeznaczone do zakupu biletów aglomeracyjnych, a żółte – dla biletów miejskich.

Punkt sprzedaży i kioski

W Krakowie również można kupić bilety na tramwaje w punktach sprzedaży biletów i kioskach z napisem “BILETY” lub “BILETY MPK KRAKÓW”. Często wystarczy tylko spojrzeć na szybę kiosku, żeby upewnić się, czy można tam zaopatrzyć się w tramwajowe bilety.

Bilet przez telefon

Aplikacje mobilne, takie jak „mobilne bilety MPK” czy “moBilet”, pozwalają na szybki i wygodny zakup biletów na tramwaj w Krakowie. Po zakupie biletu w aplikacji, zostanie on aktywowany automatycznie, a podróżowanie będzie bezproblemowe.

W obu miastach warto pamiętać, że po wejściu do środka tramwaju, bilet powinien być skasowany – niezależnie od miejsca zakupu.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kupowaniu biletów na tramwaje w Gdańsku i Krakowie

Jeśli planujesz podróżowanie tramwajami w Gdańsku i Krakowie, niniejszy artykuł zebrano najważniejsze informacje dotyczące zakupu biletów na te środki transportu. Oba miasta oferują szeroką gamę opcji, które pozwalają spersonalizować sposób organizacji swojej podróży.

W Gdańsku, można kupić bilety na tramwaje w automatach na przystankach, kioskach RUCHu, punktach sprzedaży biletów oraz przez aplikacje mobilne jak SkyCash czy mPay. W tym mieście to właśnie niektóre kioski są jedynym miejscem, gdzie można nabyć bilet rodzinny.

Podobnie, w Krakowie możemy nabyć bilety w automatach o różnych kolorach, które są używane dla różnych biletów (czerwone – aglomeracyjne, żółte – miejskie), kioskach z napisem “BILETY” lub “BILETY MPK KRAKÓW” oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych takich jak “mobilne bilety MPK” czy “moBilet”.

Istotne jest, aby mieć na uwadze, że w każdym z tych miast bilety na tramwaje muszą być kasowane po wejściu do środka pojazdu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Gdzie kupić karty podarunkowe Steam: przewodnik po miejscach zakupu kart podarunkowych Steam

Gdzie kupić karty podarunkowe Steam: przewodnik po miejscach zakupu kart podarunkowych Steam

Chcesz zaskoczyć swojego przyjaciela urodzinowym prezentem lub po prostu

Next
Rozmiar stanika M i 38: Jak określić miseczkę i dopasować biustonosz

Rozmiar stanika M i 38: Jak określić miseczkę i dopasować biustonosz

Zakup odpowiedniego biustonosza może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy

You May Also Like