Dołącz do nas na FB

10 maja 2010r. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” S.A. w Warszawie odbyła się konferencja Business Intelligence skierowana dla sektora finanowego i ubezpieczeniowego.

Business Intelligence to szereg elementów wspierających proces podejmowania decyzji. Opiera się na stosowaniu wielu umiejętności, technologii, aplikacji i praktyk, służących do przekształcania danych w informacje, a ich w wiedzę, wykorzystywaną ostatecznie do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Konferencję rozpoczął dr Jerzy Surma z SGH, przedstawiając trendy rozwojowe w Business Intelligence. Kolejne wykłady należały do Firm, które prezentowały Swoje rozwiązania, produkty i usługi. Do Swoich systemów BI w ciekawy sposób zachęcali Złoci Sponsorzy konferencji: Pan Arkadiusz Pielski z Firmy ITD (przedstawił wspólny z Oracle'm produkt GoldenGate), Pan Piotr Bączek reprezentujący Firmę Simple (opowiedział o Platformie analiz biznesowych SIMPLE.BI) i Pan Paweł Kruk - prezes Firmy CISS (przybliżył działanie QlikView).

Przedstawiciele Partnera Konferencji - Firmy KPMG, Pan Hubert Bogumił i Pan Piotr Kondratowicz, przedstawili koncepcję działania i wdrożenia Programu Data Stewardship w instytucjach finansowych. Przedostatni wykład należał do Pana Łukasza Kieloch z ITMagination, który zobrazował BI Governance Management w praktyce.
Konferencję podsumowała Pani Małgorzata Korycka-Purchała z PZU. W przejrzysty sposób uświadomiła uczestnikom wady i zalety wprowadzenia Business Intelligence w działanie przedsiębiorstwa.

Konferencji towarzyszyła miła atmosfera. Pogoda też sprzyjała. Uczestnicy w trakcie przerw między prezentacjami mieli możliwość odwiedzenia stoisk wystawowych Sponsorów Konferencji, którzy przygotowali szereg materiałów, gadżetów, a także nagrody, które rozlosowane zostały na zakończenie.

Nagrody ufundowały Firmy: ITD, Simple, CISS.

Pragniemy serdecznie podziękować Tym, dzięki którym konferencja została zorganizowana:

Złotym Sponsorom:

Simple

Firmie uczestniczącej:

Partnerowi Konferencji:

Partnerowi Merytorycznemu:

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

 

 

Patronom medialnym:

forum  biznesu

Zapraszamy na kolejne edycje.


Osoby zainteresowane otrzymaniem materiałów z konferencji
proszone są o kontakt z Organizatorem.

 

Nadchodzące wydarzenia

Niestety nie znaleźliśmy żadnych konferencji o podanych kryteriach.