Integracja systemu ERP z KSeF — jak ułatwia to zarządzanie finansami?

Integracja systemu ERP z KSeF

Niezależnie od profilu działalności firmy dobre zarządzanie finansami jest jednym z fundamentów sukcesu. Trzeba kontrolować wszystko, co dzieje się z pieniędzmi, analizować i planować dalsze inwestycje. Aby wesprzeć działania z tego zakresu, warto sięgnąć po różnego rodzaju narzędzia informatyczne. Będą nieocenionym wsparciem w codziennej pracy. Dobrą propozycją jest wdrożenie systemu ERP i jego zintegrowanie z KSeF.

Nie tylko trudno sobie wyobrazić całkowitą rezygnację z korzystania z programów komputerowych, ale są one coraz bardziej dopracowane i stanowią wsparcie w każdej firmie. Na liście wyspecjalizowanych narzędzi, po jakie firmy sięgają bardzo chętnie, jest system ERP. Jego posiadanie wiąże się z wieloma zaletami, a teraz dodatkowo będzie można go zintegrować z KSeF. Dlaczego jest to takie pożądane?

Do czego służy KSeF?

KSeF to skrót od Krajowego Systemu e-Faktur. Jest to rządowy projekt, który, chociaż teraz jest dobrowolny, docelowo ma być wdrożony we wszystkich firmach. Za pośrednictwem tej platformy można generować, wysyłać i otrzymywać faktury ustrukturyzowane. Trafiają one w czasie rzeczywistym do adresata, co m.in. usprawnia obieg dokumentów i egzekwowanie płatności. Część programów księgowych można z KSeF zintegrować, ale wiele firm jest zmuszonych do zmiany narzędzia, z jakiego korzystała do tej pory. Jeśli natomiast przedsiębiorstwo korzysta z systemu ERP, integracja nie będzie problemem, za to może podnieść jakość zarządzania finansami.

Lepsze zarządzanie finansami dzięki integracji ERP z KSeF

System ERP jest zaawansowanym programem służącym do zarządzania. Korzystają z niego wszystkie działy firmy. Dla każdego z nich jest przygotowany moduł dostosowany do charakteru pracy. Dane, jakie są generowane, trafiają do wspólnej bazy danych. Dzięki temu łańcuch komunikacyjny jest krótszy, łatwo robić zestawienia i raporty pozwalające na stworzenie planu rozwoju. Jednym z modułów jest moduł dla księgowości. Znajdziemy w nim funkcje związane z prowadzeniem rozrachunków, rozliczeń, generowaniem e-Deklaracji i wiele więcej. Jest nie tylko wygodny w obsłudze, ale dzięki licznym szablonom i automatyzacji można sporo czasu zaoszczędzić.

W przypadku integracji z KSeF nie trzeba uruchamiać kilku narzędzi, by znaleźć dane. Wszystko jest w jednym miejscu. Nie będziemy musieli nic kopiować ani przenosić ręcznie. Już samo to jest zaletą, bo nie pojawią się błędy i zwiększymy efektywność pracy. Jest to też gwarancja porządku, bezpieczeństwa, dane są dobrze chronione, a księgowy nie musi zastanawiać się nad tym, kiedy należy przeprowadzić archiwizację, bo to odbywa się w KSeF. W razie kontroli i audytu integracja pozwala na szybsze przeprowadzenie niezbędnych czynności.

Podsumowanie

Jak widać, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i dokumentacją, jaka się z tym wiąże, jest prostsze, wydajniejsze i przejrzyste. Jeżeli więc szukamy rozwiązań, jakie usprawnią pracę, a przy tym już przymierzamy się do korzystania z KSeF, warto od razu przemyśleć kwestię wdrożenia systemu ERP.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak używane wózki widłowe zmieniają branże logistyki?

Jak używane wózki widłowe zmieniają branże logistyki?

W świecie logistyki, gdzie efektywność i koszty są na wagę złota, wózki widłowe

You May Also Like