Integracja systemu ERP z KSeF — jak ułatwia to zarządzanie finansami?

Integracja systemu ERP z KSeF

Niezależnie od profilu działalności firmy dobre zarządzanie finansami jest jednym z fundamentów sukcesu. Trzeba kontrolować wszystko, co dzieje się z pieniędzmi, analizować i planować dalsze inwestycje. Aby wesprzeć działania z tego zakresu, warto sięgnąć po różnego rodzaju narzędzia informatyczne. Będą nieocenionym wsparciem w codziennej pracy. Dobrą propozycją jest wdrożenie systemu ERP i jego zintegrowanie z KSeF.

Nie tylko trudno sobie wyobrazić całkowitą rezygnację z korzystania z programów komputerowych, ale są one coraz bardziej dopracowane i stanowią wsparcie w każdej firmie. Na liście wyspecjalizowanych narzędzi, po jakie firmy sięgają bardzo chętnie, jest system ERP. Jego posiadanie wiąże się z wieloma zaletami, a teraz dodatkowo będzie można go zintegrować z KSeF. Dlaczego jest to takie pożądane?

Do czego służy KSeF?

KSeF to skrót od Krajowego Systemu e-Faktur. Jest to rządowy projekt, który, chociaż teraz jest dobrowolny, docelowo ma być wdrożony we wszystkich firmach. Za pośrednictwem tej platformy można generować, wysyłać i otrzymywać faktury ustrukturyzowane. Trafiają one w czasie rzeczywistym do adresata, co m.in. usprawnia obieg dokumentów i egzekwowanie płatności. Część programów księgowych można z KSeF zintegrować, ale wiele firm jest zmuszonych do zmiany narzędzia, z jakiego korzystała do tej pory. Jeśli natomiast przedsiębiorstwo korzysta z systemu ERP, integracja nie będzie problemem, za to może podnieść jakość zarządzania finansami.

Lepsze zarządzanie finansami dzięki integracji ERP z KSeF

System ERP jest zaawansowanym programem służącym do zarządzania. Korzystają z niego wszystkie działy firmy. Dla każdego z nich jest przygotowany moduł dostosowany do charakteru pracy. Dane, jakie są generowane, trafiają do wspólnej bazy danych. Dzięki temu łańcuch komunikacyjny jest krótszy, łatwo robić zestawienia i raporty pozwalające na stworzenie planu rozwoju. Jednym z modułów jest moduł dla księgowości. Znajdziemy w nim funkcje związane z prowadzeniem rozrachunków, rozliczeń, generowaniem e-Deklaracji i wiele więcej. Jest nie tylko wygodny w obsłudze, ale dzięki licznym szablonom i automatyzacji można sporo czasu zaoszczędzić.

W przypadku integracji z KSeF nie trzeba uruchamiać kilku narzędzi, by znaleźć dane. Wszystko jest w jednym miejscu. Nie będziemy musieli nic kopiować ani przenosić ręcznie. Już samo to jest zaletą, bo nie pojawią się błędy i zwiększymy efektywność pracy. Jest to też gwarancja porządku, bezpieczeństwa, dane są dobrze chronione, a księgowy nie musi zastanawiać się nad tym, kiedy należy przeprowadzić archiwizację, bo to odbywa się w KSeF. W razie kontroli i audytu integracja pozwala na szybsze przeprowadzenie niezbędnych czynności.

Podsumowanie

Jak widać, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i dokumentacją, jaka się z tym wiąże, jest prostsze, wydajniejsze i przejrzyste. Jeżeli więc szukamy rozwiązań, jakie usprawnią pracę, a przy tym już przymierzamy się do korzystania z KSeF, warto od razu przemyśleć kwestię wdrożenia systemu ERP.

Total
0
Shares
Prev
Jak używane wózki widłowe zmieniają branże logistyki?

Jak używane wózki widłowe zmieniają branże logistyki?

W świecie logistyki, gdzie efektywność i koszty są na wagę złota, wózki widłowe

Next
Czy karma marki Acana będzie dobra dla mojego psa?

Czy karma marki Acana będzie dobra dla mojego psa?

Zastanawiasz się, czy karma Acana będzie odpowiednim wyborem dla Twojego psa?

You May Also Like