Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu

Testowanie projektów internetowych za pomocą narzędzi Selenium

16-17 listopada | Warszawa


Opis szkolenia:
Testując aplikacje internetowe i decydując się na ich automatyzację, nie sposób podejść do realizacji zadań bez odpowiedniego narzędzia. Na rynku istnieje wiele rodzajów środków do ich realizacji, znacząca część z nich jest częścią ogromnych i zaawansowanych "kombajnów" do wszelakich zastosowań a część jest produktami typu open-source tworzonymi przez pasjonatów czy hobbystów.  Tak też jest w przypadku Selenium.
Swoja popularność Selenium opiera właśnie na łatwym dostępie do swoich narzędzi oraz na dystrybucji w postaci otwartego kodu. Poza tym Selenium swoją niewątpliwą pozycję lidera na rynku aplikacji do testowania projektów internetowych zdobyło poprzez swoją prostotę, łatwość w zrozumieniu i zastosowaniu oraz dzięki dodatkowym, użytecznym narzędziom wspierającym testowanie jak np. Selenium IDE czy Selenium Grid.
Uczestnicy tego warsztatu zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu użytkowania wszystkich popularnych narzędzi Selenium, poznają zasady tworzenia projektów testowych i struktur do dystrybucji swoich skryptów testowych, nauczą się takie skrypty pisać w języku Java z wykorzystaniem biblioteki Webdriver oraz poznają popularny framework do zarządzania testami.
Prowadzenie zajęć jest ukierunkowane na przekazanie wiedzy praktycznej więc zdecydowana większość warsztatu to zajęcia typowo praktyczne.
 
Szczegółowa tematyka szkolenia:
1. Projekty Selenium
2. Środowisko pracy i niezbędne narzędzia analityczne
3. Selenium IDE

    - Nagrywanie testów
    - Struktura i składnia poleceń
    - Metody identyfikacji elementów
    - Rozszerzenia użytkownika

4. Selenium Webdriver

    - Webdriver API
    - Lokalizowanie elementów
    - Podstawowe zastosowanie
    - Sterowniki najpopularniejszych przeglądarek

5. Framework TestNG i sterowanie wykonaniem testów
6. Data Driven Testing w Selenium IDE i Webdriver
7. Selenium Grid

    - Charakterystyka
    - Sposoby uruchamiania testów

Wszystkie przykłady i ćwiczenia odbywają się w języku programowania Java

Grupa docelowa:
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które zarówno zaczynają pracę z narzędziami Selenium jak i dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją  wiedzę o nowe informacje.

Czas trwania szkolenia: 2 dni

Cena szkolenia:
1790 zł + 23% VAT zgłoszenie przed 02.11.2015 r.
1890 zł + 23% VAT zgłoszenie po 02.11.2015 r.
 

Cena obejmuje koszty materiałów szkoleniowych, wydania  certyfikatu, przerw kawowych oraz lunchu

 

W przypadku zgłoszenia więcej niż jednej osoby przewidziany jest RABAT!

 

Trener

Łukasz Złocki

Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Ekspert w tworzeniu zaawansowanych aplikacji internetowych i zapewnianiu im wysokiej jakości poprzez testy automatyczne. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej pracował jako web developer, programista, tester i kierownik testów. Głównymi odbiorcami przygotowywanego i badanego oprogramowania są zagraniczne firmy z branży motoryzacyjnej. Kilkuletnie doświadczenie z zakresu testowania oprogramowania poparte certyfikatem ISTQB z sukcesem przenosi na szkolenia, które prowadzi. Specjalizuje się głównie w szkoleniach narzędziowych i warsztatach. Automatyk testów i autor artykułów z tego zakresu. Wolne chwile stara się aktywnie wykorzystywać. Zwolennik rodzinnych wycieczek rowerowych i rekreacyjnej jazdy na rolkach.

Patroni medialni

 

Kontakt

W przypadku zainteresowania oraz pytań dotyczących uczestnictwa:

Adriana Łączyńska
tel. +48 720 911 824
e-mail: promocja@successpoint.pl