Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.

W dniu 8 października we Wrocławiu odbyła się IX edycja konferencji:
”Optymalizacja zużycia energii i kosztów działalności przedsiębiorstwa produkcyjnego”.

 

Konferencja była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie o rozwiązaniach, które pozwalają usprawnić procesy produkcyjne oraz zredukować koszty działalności przedsiębiorstwa produkcyjnego. Jest wiele możliwości, które pozwalają przedsiębiorcom na zmniejszenie zużycia energii. Budowanie świadomości energetycznej wśród osób zarządzających oraz pracowników to kluczowa kwestia efektywnego zarządzania energią dlatego też na konferencję zaprosiliśmy kadrę zarządzającą przedsiębiorstw produkcyjnych.

Do współpracy eksperckiej zaprosiliśmy Panią Katarzynę Rawicką Asystentkę ds. Audytów Energetycznych z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., Pana Pawła Kwietnia z Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Pana Tadeusza Turka Kierownika Utrzymania Ruchu Zakładu Butelkowania Wód Mineralnych Coca-Cola HBC Polska, Pana Marka Przychodzenia założyciela firmy doradczej z zakresu energetyki, oraz Pana Krzysztofa Dzieję specjalistę ds. audytów sprzężonego powietrza w zakładach produkcyjnych.

Konferencja, podzielona na dwa panele, rozpoczęła się od przedstawienia przez Pana Pawła Kwietnia założeń i motywów działania Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Przemysł chemiczny w Polsce został przedstawiony jako sektor skrajnie energochłonny.

Pan Tadeusz Turek zaprezentował rozwiązania, które zostały zastosowane aby zoptymalizować koszty zużytej energii w Zakładzie Butelkowania Wód Mineralnych Coca-Cola HBC Polska w Tyliczu., opowiedział również o tym jakie dobre praktyki stosuje Zarząd zakładu aby zredukować koszty produkcji.

Następnie prelekcje przeprowadził przedstawiciel Brązowego Partnera konferencji firmy NMG Sp. z o.o. Pan Robert Duszka. Opowiedział o najnowszych technologiach proponowanych przez firmę NMG, które pozwalają na skuteczne monitorowanie procesów produkcyjnych oraz znaczną redukcję kosztów działalności przedsiębiorstwa.

Po krótkiej przerwie podczas, której uczestnicy mieli możliwość rozmowy z partnerami oraz prelegentami, rozpoczął się drugi panel podczas którego Pan Marek Przychodzeń opowiedział o aktualnie obowiązujących normach unijnych oraz strategiach oszczędzania energii w przedsiębiorstwach średniej skali.

Kolejna prelekcja przeprowadzona przez Pana Krzysztofa Dzieję dotyczyła audytów sprzężonego powietrza w przedsiębiorstwach produkcyjnych, uczestnicy dowiedzieli się jak niekorzystne dla prowadzonej produkcji mogą być wycieki sprzężonego powietrza.

Ostatni wykład poprowadziła Pani Katarzyna Rawicka, ekspert KAPE, która opowiedziała o systemach wsparcia efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz o programach dostępnych dla przedsiębiorców, którzy chcą usprawnić politykę energetyczną firmy.

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za udział naszej konferencji oraz nieoceniony wkład w postaci ożywionej dyskusji, która nawiązała się pomiędzy uczestnikami a wykładowcami. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia już w przyszłym roku.

 

Patronat Honorowy

 

Partner Brązowy

 

 

 

 

Partner konferencji

 

 

Chcemy podziękować wszystkim obecnym na konferencji, ekspertom, Patronom oraz Partnerom – firmie NMG Sp.  z o.o. oraz firmie Energopomiar Sp. z o.o. 
Mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mieli okazję się spotkać przy kolejnej edycji konferencji:

Optymalizacja zużycia energii i kosztów działalności w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem lub współpracą podczas kolejnej edycji konferencji zapraszamy do kontaktu.

 

***

Wszystkie projekty i publikowane na stronie treści są własnością spółki  i podlegają ochronione zgodnie z przepisami prawa autorskiego. Przywłaszczenie sobie praw autorskich, kopiowanie, powielanie oraz wykorzystywanie całości lub elementów w celach czerpania korzyści majątkowych bez zgody autora jest zabronione.

Prelegenci

                                                                                               

Paweł Kwiecień, Specjalista ds. Komunikacji, Sekretarz Komisji ds. Surowców (PIPC).

Absolwent Wydziału Psychologii i Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 2007-2012 publikował w „Gazecie Wyborczej", w latach 2013-2015 pracował w firmie zajmującej się doradztwem strategicznym dla sektora energetycznego. Absolwent International Visitor Leadership Program (Departament Stanu USA, 2013).

Katarzyna Rawicka - Asystent ds. audytów energetycznych

 

Absolwentka studiów magisterskich i inżynierskich wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na kierunku Energetyka. Pierwsze szlify zawodowe zdobywała w biurze projektowym zajmującym się urządzeniami energetycznymi. Obecnie współtworzy Dział Przemysłu w KAPE i zajmuje się audytami energetycznymi.

 

 

dr Marek Przychodzeń- współwłaściciel i menedżer spółki EIDOS Sp. z o.o.

Absolwent i doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę w sprzedaży rozpoczął
w firmie „Telepoland” (telefonia Play). Sprzedaż energii elektrycznej zainaugurował
w ramach współpracy z firmą Vattenfall Sales Poland, następnie sprzedawał energię firm Energa Obrót S.A. oraz KRI Marketing and Trading S.A. (Duon). Założyciel firmy EIDOS, w ramach której rozwinął działalność na polu outsourcingowym i tworzenia grup zakupowych energii elektrycznej i gazu oraz doradztwa. W roku 2014 ukończył kurs szkoleniowy Europejski Menedżer Energii (KIG). Zajmuje się doradztwem
w zakresie praw i procedur powiązanych z energetyką, min. ustawach
o odnawialnych źródłach energii oraz efektywności energetycznej.

 

Tadeusz Turek, Kierownik Utrzymania Ruchu Zakładu Butelkowania Wód Mineralnych Coca-Cola HBC Polska

Obecnie jest Kierownikiem Działu Technicznego . Pracę zawodową rozpoczął podczs studiów na Wydziale Mechanicznym  specjalność Maszyny
i Urządzenia przemysłu Spożywczego i Chemicznego  na Politechnice Krakowskiej jako operator maszyn  spożywczych. Następnie został kierownikiem zmiany produkcyjnej . Kończył Studium Międzynarodowy System Jakości wg norm ISO 9000  uzyskując dyplpom audytora wydany przez PCBC .Po przejściu z Działu Produkcji pracował w dziale Technicznym.  W czasie swojej kariery zawodowej zajmował się kompleksowym montażem linii rozlewniczych (m in. AVE,  Krones, Sidel-Sasib). Od 2004 roku pełni obecną funkcję w zakładzie Coca-Cola HBC Polska,  filia Tylicz.

Robert Duszka, Kierownik Działu Handlowego Firmy NMG Sp. z o.o.


Absolwent wydziału elektrycznego Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu. Od 2000 roku praca w firmach związanych z tematyką racjonalnego gospodarowania energochłonnością przedsiębiorstw przemysłowych i dystrybucyjnych w Polsce i za granicą. Doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu informatycznych systemów telemetrycznych wielkości pomiarowych  w projektach krajowych i zagranicznych. Ponadto wieloletnie doświadczenie w sprzedaży systemów informatycznych (AMR, ERP, CRM oraz bilingowych) na rynku polskim i europejskim. Od połowy roku 2008 zarządza Działem Handlowym Firmy NMG Sp. z o.o.

Krzysztof Dzieja, Kierownik Działu Realizacji Inwestycji

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, wydziału Elektrycznego oraz Politechniki Łódzkiej, wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Od 2008 zaangażowany w projekty związane z automatyzacją procesów produkcyjnych.
W Pneumat System od 2011 roku na stanowisku automatyka, specjalisty
ds. wdrożeń -  odpowiedzialny za realizację inwestycji dla przemysłu oraz za rozwijanie działu audytów energetycznych.  Posiada bogate doświadczenie w audytach sieci sprężonego powietrza – przeprowadził kilkadziesiąt audytów, zakończonych inwestycjami znacznie obniżającymi koszty zużycia energii w zakładach przemysłowych.

 

Program konferencji

9.00-9.30

Rejestracja i wydanie materiałów konferencyjnych

9.30-9.40

Powitanie i wprowadzenie

9.40-10.10

Polska Chemia jako przemysł energochłonny: kondycja, perspektywy, wyzwania

Paweł Kwiecień, Specjalista ds. Komunikacji, Polska Izba Przemysłu Chemicznego

10.10-10.40 Praktyczne zastosowanie projektów oszczędności energii  na przykładzie „Kropli Beskidu”
w Tyliczu.
Tadeusz Turek, Kierownik Utrzymania Ruchu Zakładu Butelkowania Wód Mineralnych Coca-Cola HBC Polska
10.40-11.10

Aktywne zarządzanie procesami produkcyjnymi i energochłonnością

Robert Duszka, Kierownik Działu Handlowego Firmy NMG Sp. z o.o
11.10-11.30

Przerwa kawowa

11.30-12.00

Strategie oszczędzania energii w przedsiebiorstwach średniej skali

Marek Przychodzeń, Współwłaściciel i menedżer spółki EIDOS Sp. z o.o. 

12.00-12.30

Audyty sieci sprężonego powietrza pod  kątem optymalizacji kosztów w zakładach produkcyjnych

Krzysztof Dzieja, Kierownik Działu Realizacji Inwestycji

12.30-13.00

Systemy wsparcia efektywności energetycznej.
Katarzyna Rawicka, Asystent ds. Audytów Energetycznych, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
13.00

Zakończenie konferencji

 Organizator dołoży wszelkich starań, aby konferencja przebiegła zgodnie z prezentowanym Programem.
Jednocześnie Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie konferencji.

Oferta Partnerska

Naszym założeniem jest stworzenie biznesowej platformy służącej realizacji Państwa celów marketingowych i sprzedażowych.

Konferencja daje możliwość nie tylko promocji marki i oferowanych produktów, lecz także nawiązania długofalowych relacji z potencjalnymi klientami, którymi są uczestnicy wydarzenia. 

Dlatego, przy jednoczesnej dbałości o jakość grupy docelowej, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję pakietów partnerskich, które wesprą Państwa udział w konferencji pod kątem wizerunkowym i sprzedażowym.

W skład pakietów wchodzą poniżej przedstawione usługi. 
Istnieje możliwość skonstruowania pakietu na życzenie - uwzględniającego Państwa potrzeby oraz możliwości.

Usługa Opis usługi
prelekcja możliwość prezentacji firmy i oferty bezpośrednio przed audytorium. Daje możliwość obserwacji reakcji, odpowiedzi na pytania uczestników. Prelekcja jest oceniana przez słuchaczy
stoisko konsultacyjne stolik wyposażony w 2 krzesła, podłączenie do prądu, wi-fi, znajdujący się we foyer, w którym organizowana jest przerwa kawowa (aranżacja dowolna)
lista teledaresowa dostęp do pełnej listy teleadresowej uczestników, do wykorzystania w celach handlowych
insert materiałów reklamowych możliwość dołączenia materiałów reklamowych do materiałów konferencyjnych, które otrzyma każdy uczestnik
artykuł sponsorowany lub reklama w katalogu umieszczenie treści lub kolorowej reklamy przygotowanej przez klienta w katalogu konferencyjnym


Jeśli byliby Państwo zainteresowani szczegółami dotyczącymi oferty, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl

Patroni Medialni

       
 

 

Patroni Branżowi

        

           

 

Lokalizacja

BEST WESTERN PLUS Q Hotel
ul. Zaolziańska 2
53-334 Wrocław

Sala Chili

Poprzednie edycje

Konferencja Optymalizacja zużycia energii i kosztów działalności przedsiębiorstwa produkcyjnego jest IX wydarzeniem poświęconym tematyce redukcji zużycia energii w przedsiębiorstwie oraz automatyzacji procesów produkcyjnych.


Serdecznie zapraszamy Państwa do przeczytania relacji z poprzednich spotkań!
 

styczeń 2015 >>> czerwiec 2014 >>> kwiecień 2014 >>> maj 2013 >>>
kwiecień 2013 >>> czerwiec 2012 >>> maj 2011 >>> grudzień 2010 >>


Przy poprzednich edycjach współpracowaliśmy z Firmami:

 

 

Kontakt z Organizatorem

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji serdecznie zachęcamy do kontaktu

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl