Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.


 

Konferencja "Ochrona Zdrowia w obliczu wyzwań XXI w."odbyła się 7 grudnia 2016 roku w Warszawie i tak samo jak w poprzednich latach, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie, a ekspertom i sponsorom za współpracę.

Patron Honorowy:

 

Partner Brązowy:


 

Partner Wystawca

 

Podczas konferencji głos zabrali:
 • "Gdzie przechowywać dokumentację medyczną - Chmura czy Data Center"
  Piotr Chmielewski - Pełnomocnik Dyrektora d/s. Bezpieczeństwa Informacji i Ochrony Danych Osobowych, 107 Szpital Wojskowy w Wałczu
   
 • "Co zmieni Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych w kontekście w branży medycznej?"
  adw. Marcin Zadrożny - Specjalista ds. ochrony danych, ODO24

 • "Model rachunkowości zarządczej w Centrum Onkologii-Instytut"
  Dominik Kołodziej - Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Planowania, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
   
 • "Zarządzanie dokumentami, obieg dokumentów, E-teczka pacjenta – potrzebne osobne Oprogramowania?
  NIE. Wszystko można realizować pod ELO"

  Elke Schonemann - Sales Manager Poland w ELO Digital Office
   
 • "EDM czyli elektroniczna dokumentacja medyczna w nowoczesnej jednostce ochrony zdrowia"
  Kamil Zembrzuski - Główny specjalista ds. IT, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie
   
 • "Partnerstwo publiczno-prywatne w ochronie zdrowia - innowacja zarządcza"
  dr Katarzyna Sobiech-Grabka - Wiceprezes Zarządu, Fundacja Centrum PPP - Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
   
 • "Analiza ryzyka usług outsourcingowych"
  Anna Słodczyk - Konsultant ds. zarządzania ryzykiem, audytor, CRISC, CICA
   
 • "Prawdy i mity o bezpieczeństwie w branży Ochrony Zdrowia – perspektywa Doliny Krzemowej"
  Michał Raburski – Dyrektor, EMEA Operations, Thoro Systems Polska
   
 • "Bezpieczeństwo pacjentów i efektywność szpitali wspierane przez kody kreskowe GS1"
  Anna Gawrońska-Błaszczyk - Główny Specjalista, Instytut Logistyki i Magazynowania
   

>>>PROGRAM KONFERENCJI<<<

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem lub współpracą podczas kolejnej edycji konferencji zapraszamy do kontaktu.

***

Wszystkie projekty i publikowane na stronie treści są własnością spółki  i podlegają ochronione zgodnie z przepisami prawa autorskiego. Przywłaszczenie sobie praw autorskich, kopiowanie, powielanie oraz wykorzystywanie całości lub elementów w celach czerpania korzyści majątkowych bez zgody autora jest zabronione.

Lokalizacja

Warsaw Trade Tower
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

SALA W1, PIĘTRO 32

Program

8.30 - 9.00

Rejestracja uczestników i wydanie materiałów konferencyjnych

9.00 - 9.05

Powitanie i wprowadzenie
SuccessPoint Sp. z o.o.

9.05 - 9.35

"Model rachunkowości zarządczej w Centrum Onkologii-Instytut"
Dominik Kołodziej - Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Planowania, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie

9.35 - 9.55

"Prawdy i mity o bezpieczeństwie w branży Ochrony Zdrowia – perspektywa Doliny Krzemowej"
Michał Raburski – Dyrektor, EMEA Operations, Thoro Systems Polska
 
9.55 - 10:40 "Zarządzanie dokumentami, obieg dokumentów, E-teczka pacjenta – potrzebne osobne Oprogramowania? NIE. Wszystko można realizować pod ELO"
Elke Schonemann - Sales Manager Poland w ELO Digital Office
 
10.40 - 11.10

"Bezpieczeństwo pacjentów i efektywność szpitali wspierane przez kody kreskowe GS1"
Anna Gawrońska-Błaszczyk - Główny Specjalista, Instytut Logistyki i Magazynowania

11.10 - 11.20

Prezentacja wystawców: ArchiDoc S.A., Thoro Systems

11.20 - 11.40

Przerwa kawowa

11.40 - 12.10

"Co zmieni Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych w kontekście w branży medycznej?"
adw. Marcin Zadrożny - Specjalista ds. ochrony danych, ODO24

12.10 - 12.40

"EDM czyli elektroniczna dokumentacja medyczna w nowoczesnej jednostce ochrony zdrowia" 
Kamil Zembrzuski - Główny specjalista ds. IT, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie

12.40 - 13.00 "Partnerstwo publiczno-prywatne w ochronie zdrowia - innowacja zarządcza"
dr Katarzyna Sobiech-Grabka - Wiceprezes Zarządu, Fundacja Centrum PPP - Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
 
13.00 - 13.15

Przerwa kawowa

13.15 - 13.35

"Gdzie przechowywać dokumentację medyczną - Chmura czy Data Center"
Piotr Chmielewski - Pełnomocnik Dyrektora d/s. Bezpieczeństwa Informacji i Ochrony Danych Osobowych, 107 Szpital Wojskowy w Wałczu

13.35 - 13.55
"Analiza ryzyka usług outsourcingowych"
Anna Słodczyk - Konsultant ds. zarządzania ryzykiem, audytor, CRISC, CICA
 

13.55 - 14.10

Podsumowanie i zakończenie konferencji 
Rozlosowanie upominków wśród uczestników

Partnerzy

ELO Digital  rozwija i sprzedaje wysokiej jakosci oprogramowanie do zarzadzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarzadzania trescia w przedsiebiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)). Asortyment produktów ELO® składa sie z trzech linii: ELOo ce to wstepne rozwiazania DMS i modułowego rozwiazania klient-serwer, a dla srednich przedsiebiorstw ELOprofessional oraz niezaleznego od platformy i wysoce skalowalnego ELOenterprise z mozliwoscia obsługi roznych podmiotów, które sprawdza sie w szczególnosci w centrach przetwarzania danych. Systemy sa w pełni kompatybilne ze soba a wymiana danych i upgrade sa mozliwe w kazdej chwili.Firma ELO Digital O ce została wyodrebniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedziba w Stuttgarcie i stała sie miedzynarodowym przedsiebiorstwem posiadajacym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gesta siec partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na swiecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzetu, jak Canon, Epson, Fujitsu, Hewlett-Packard, Kodak, Kyocera, Microsoft, NetApp i Sun Microsystems.
Produkty ELO®, ze wzgledu na swoja elastycznosc i wysoka wydajnosc, sa uzywane w przedsiebiorstwach wszystkich branz i wielkosci. Renomowani klienci na swiecie jak np. EnBW, Lufthansa, Bilfi nger, Miasto Zurych (Szwajcaria) oraz w Polsce miedzy innymi: Global Cosmed SA, Marvipol SA, Centrum Nauki Kopernik, Rhenus Data O ce Polska Sp. z o.o., Eurobank SA, Sitech sp. z o.o. (Grupa Volkswagen), Robert Bosch Sp. z o.o., Schindler Polska Sp. z o.o. a takze rózne władze lokalne i panstwowe stawiaja na wysoka jakosc innowacyjnych produktów ELO®. ELO®oferuje w Polsce pełna game produktów fi rmy ELO Digital O ce GmbH i gwarantuje zaplecze techniczne i merytoryczne w jezyku polskim.

ArchiDoc to jedna z największych polskich firm oferujących usługi biznesowe z obszaru zarządzania dokumentami i obsługi back-office. Od ponad 20 lat usprawnia obieg informacji i procesy obsługi klienta oraz pomaga optymalizować koszty.

Współpraca z klientami opiera się na wnikliwej analizie i opracowaniu rozwiązań łączących najlepsze rynkowe praktyki ze specyficznymi potrzebami danej firmy lub instytucji. Dedykowane konkretnym branżom, wyspecjalizowane zespoły dysponują doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z liderami rynku w danym sektorze.

Jednym z obszarów specjalizacji spółki jest sektor medyczny. ArchiDoc wpływa na usprawnienie funkcjonowania placówek medycznych między innymi poprzez obsługę dokumentacji kadrowo-płacowej, rejestrację danych z wizyty lekarskiej do systemu informatycznego oraz prowadzenie centralnego archiwum dokumentacji medycznej.

Swoje usługi realizuje z wykorzystaniem najnowszych technologii wspierających zarządzanie dokumentacją, m.in. autorskiej platformy INDO oraz WebCon BPM. Działa w środowisku zapewniającym pełne bezpieczeństwo i integralność danych.

 

Firma Thoro Systems™ jest światowym innowatorem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Nasze produkty to przejrzyste, a przy tym bardzo solidne i nowoczesne platformy, które zapewniają wydajność operacyjną i stabilny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw bez obaw o ich bezpieczeństwo. Tworzone przez nas zintegrowane systemy pozwalają na zapewnienie korporacyjnej jakości bezpieczeństwa sieciowego także małym i średnim przedsiębiorstwom. 

Nasi klienci skupiają się na prowadzeniu swojego przedsiębiorstwa i dbaniu o jego reputację – my zapewniamy im podporę, która chroni i zabezpiecza przepływ informacji, dbając przy tym o bezpieczny i zrównoważony kontakt ze światem. 

Główna siedziba firmy Thoro Systems znajduje się w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Działamy poprzez sieć partnerów i oddziałów na całym świecie, w tym: w Ameryce Łacińskiej, Europie i Indiach.
 

Instytut Logistyki i Magazynowania pełni rolę polskiego centrum kompetencji w zakresie logistyki i gospodarki elektronicznej. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.   Aktywnie działa w europejskiej przestrzeni badawczej w roli koordynatora i partnera projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej.
 


GS1 Polska jako organizacja krajowa zarządza Systemem GS1 w Polsce oraz wspiera Uczestników systemu w efektywnym wdrażaniu standardów. Przyjmuje, jako jedyna upoważniona w Polsce, firmy i instytucje z kraju do Systemu GS1. Przyznaje Uczestnikom uprawnienia do stosowania kodów GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe, bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczorozwojowe, doradza firmom jak poprawiać efektywność w łańcuchu dostaw.

 

Prelegenci

Elke Schonemann - ELO Digital Office Sp. z o.o.

Sales Manager Poland w ELO Digital Office. Matematyk z pochodzenia Niemka, od 1996r. pracująca w Polsce. 1996 – 2004 Praca w Polsko-Niemieckim Towarzystwie Wspierania Gospodarki (Firma z udziałem rządu polskiego i niemieckiego (po 50%)). Od 2004 zatrudniona w ELO Digital Office - odpowiedzialna za sieć Business Partnerów ELO w Polsce i koordynację projektów.

Piotr Chmielewski - Pełnomocnik Dyrektora d/s. Bezpieczeństwa Informacji i Ochrony Danych Osobowych,  107 Szpital Wojskowy w Wałczu

Absolwent Politechniki Koszalińskiej o specjalności Inżynierskiej - Zastosowanie Komputerów oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Polish Open University ”Rozwój Zasobów Ludzkich” a także Stargardzkiej Szkoły Wyższej Stargardinum „Zarządzanie w służbie zdrowia”. Specjalista ds. bezpieczeństwa informacji, audytor, konsultant. Wieloletni praktyk i teoretyk w obszarze pracy na rzecz administracji publicznej i służby zdrowia. Obecnie Pełnomocnik Dyrektora d/s. Bezpieczeństwa Informacji i Ochrony Danych Osobowych w  107 Szpitala Wojskowego w Wałczu. Autor publikacji w pismach branżowych z zakresu zarządzania.
Prywatnie: Człowiek, który żyje zgodnie z dewizą: "Pracuj uczciwie, rozwijaj swoje umiejętności i ucz się całe życie, a osiągniesz to czego innym się nie udało..."
 

adw. Marcin Zadrożny - Specjalista ds. ochrony danych, ODO24

Specjalista ds. ochrony danych, zastępca administratora bezpieczeństwa informacji w dużej grupie kapitałowej. Prowadzi indywidualną kancelarię prawną Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej klienta korporacyjnego, w tym w zakresie ochrony danych osobowych. Prowadzi postępowania sądowe oraz zajmuje się m.in. kontrolą i audytem w zakresie bezpieczeństwa informacji, tworzeniem wewnętrznych procedur i dokumentacji, oraz sporządzaniem opinii prawnych. Autor licznych publikacji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Dominik Kołodziej - Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Planowania, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie

Ekonomista, specjalista w dziedzinie zarządzania jednostkami sektora ochrony zdrowia. Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Pełnił funkcję eksperta w zespołach projektowych powołanych przez Ministra Zdrowia w celu restrukturyzacji i reorganizacji publicznych podmiotów leczniczych. Zawodowo związany z Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie i Instytutem Hematologii i Transfuzjologii.

Konspekt prezentacji:

 • Rachunek procesowo-zasobowy
 • Wewnętrzny benchmarking (KPI's)
 • Rachunek ABC
 • Wewnętrzne ceny transferowe
 • Prognozowanie kroczące

Kamil Zembrzuski - Główny specjalista ds. IT, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie

Główny specjalista ds. IT w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie; biegły sądowy z zakresu informatyki, programista, grafik, webmaster. Swoje doświadczenie zdobywałem między innymi w Miejski Szpitalu Zespolonym w Olsztynie oraz Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

dr Katarzyna Sobiech-Grabka - Wiceprezes Zarządu, Fundacja Centrum PPP - Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

Wiceprezes Zarządu Fundacji Centrum PPP, adiunkt w Katedrze Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik studiów podyplomowych "Przygotowanie i Zarządzanie Projektami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego”. W pracy naukowo-badawczej zajmuje się partnerstwem publiczno-prywatnym i rewitalizacją miast. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i ekspertyz poświęconych zarządzaniu miastami, innowacjom w świadczeniu usług publicznych oraz partnerstwu publiczno-prywatnemu. Wykładowca na seminariach i szkoleniach z zakresu PPP, ekspert współpracujący m.in. z Instytutem Rozwoju Miast i PARP, członek grupy roboczej ds. PPP przy Ministerstwie Rozwoju.


Anna Słodczyk – konsultant ds. zarządzania ryzykiem, mgr inż. elektronik, dypl. risk manager, ASA Tychy/(CRISC, CICA, ISO/IEC 27001, OHSAS 18001, IPMA D)

Specjalizacja: ryzyko operacyjne, ryzyko zawodowe, ryzyko projektu, ryzyko techniczne (w oparciu o opracowaną metodykę autorską), ryzyko w kontroli zarządczej, ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo informacji.
Główne certyfikaty: międzynarodowy certyfikat zarządzania ryzykiem CRISC, audytor wiodący ISO/IEC 27001, audytor wiodący OHSAS 18001, audytor CICA, certyfikat zarządzania projektami IPMA D, inżynier bezpieczeństwa informacji Isec Man.