Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.

7 czerwca 2016 w Katowicach odbyła się konferencja „Funkcjonalność systemów dla prtzemysłu / produkcji – rozwiązania ERP i MES”


Podczas tegorocznej edycji do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy Pana Włodzimierza Hałasa z firmy Geberit Sp. z o.o., który rozpoczął spotkanie prelekcją na temat wdrożenia systemy ERP pod hasłem: Wypalone w ogniu. Sterowanie i rejestracja produkcji w zakładach ceramicznych w systemie ERP

Kolejny wykład poprowadził Pan Adam Danilowicz z firmy Unicard S.A., który opowiedział o korzyściach wynikajacych z wdrożenia systemu Rejestracji Czasu Pracy.

Nastepnie głos zabrał przedstawiciel firmy Monitor ERP Pan Jacek Punda i zaprezentował temat: Produktywność by Sweden. ERP dla średnich i małych firm produkcyjnych


Podczas przerwy kawowej uczestnicy mieli okazje porozmawiać z naszymi wystawcami tj. firmą LACAN Technologies jak również DSR Solutions. Przedstawiciele firm chętnie odpowiadali na pytania, doradzali oraz dzielili się z gośćmi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Drugą sesję rozpoczął nasz kolejny partner merytoryczny, Pan Rwojciech Bożejko z Politechniki Wrocławskiej, który opowiedział jak optymalizować procesy przy wykorzystaniu środowisk superkomputerowych.

Nastepny wykład poprawadził przedstawiciel firmy ILABO Sp. z o.o. Pan Dariusz Skrętowski i zaprezentowała temat: JUST DO IT. Zarządzanie przez automatyczne zadania z wykorzystaniem ILABO SMARTMES


Po kolejnej przerwie i rozmowach przy kawie, nastąpiła ostatnia część konferencji, podczas której wystąpił Pan Andrzej Layer przedstawiciel firmy OEPD Łabędy Sp. z o.o. z tematem: Integracja systemów ERP i MES na przykładzie uruchomienia Wydziału RUR w HUCIE ŁABĘDY.

Kolejna prelekcja należała do Pana Pawła Skrzypczaka z firmy ELEKTROBUDOWA SA , który podjął temat: Jak to zrobić? - czyli sukces wdrożenia.

Konferencję zakończył wykładem Jak odzyskać czas w produkcji i w życiu codziennym? Pan Andrzej Krótki przedstawiciel Instytutu Doskonalenia Produkcji.


Na zakończenie zostały rozlosowane Vouchery na analizę przepływu procesów o wartości 1500 PLN ufundowane przez Instytut Doskonalenia Produkcji jak również 10 bezpłanych prenumerat magazynu Utrzymanie Ruchu oraz STAL.

Całość konferencji przebiegła w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy opuścili salę zadowoleni ze zdobytej wiedzy, natomiast partnerzy i prelegenci cieszyli się, iż mogli tę wiedzę przekazać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za przybycie, a partnerom i patronom za wsparcie, bez którego konferencja ta nie mogłaby się odbyć.

Nie pozostało nam nic innego, jak tylko gorąco zachęcić Państwa do uczestnictwa w kolejnej edycji oraz innych organizowanych przez nas wydarzeniach.


Patroni Honorowi:


 

Partnerzy Konferencji:

   
Wystawcy:
Firma uczestnicząca


*** Wszystkie projekty i publikowane na stronie treści są własnością spółki i podlegają ochronione
zgodnie z przepisami prawa autorskiego. Przywłaszczenie sobie praw autorskich, kopiowanie,
powielanie oraz wykorzystywanie całości lub elementów w celach czerpania korzyści majątkowych
bez zgody autora jest zabronione.

 

Program konferencji

9.30 - 9.55

Rejestracja uczestników i wydanie materiałów konferencyjnych

9.55 - 10.00

Powitanie i wprowadzenie
Agnieszka Zając - SuccessPoint Sp. z o.o.

10.00 - 10.30

Wypalone w ogniu. Sterowanie i rejestracja produkcji w zakładach
ceramicznych w systemie ERP

Włodzimierz Hałas - Geberit Sp. z o.o.

10.30 - 10.45

Ile pieniędzy tracisz każdego dnia? Jak temu zapobiec?
Czyli o korzyściach z wdrożenia systemu Rejestracji Czasu Pracy.

Adam Daniłowicz - Dyrektor Sprzedaży, Unicard S.A.

10.45 - 11.25
Produktywność by Sweden. ERP dla średnich i małych firm produkcyjnych
Jacek Punda - konsultant biznesowy rozwiązań przemysłowych,
Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.
 

11.25 - 11.35

Prezentacja wystawców
LACAN Technologies Sp. z o.o., DSR Solutions Sp. z o.o.

11.35 - 11.55

Przerwa kawowa

11.55 - 12.25

Optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych z wykorzystaniem środowisk superkomputerowych
dr hab. Wojciech Bożejko, prof. nadzw. PWr. Katedra Automatyki, Mechatroniki
i Systemów Sterowania Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska

12.25 - 12.55

JUST DO IT. Zarządzanie przez automatyczne zadania z wykorzystaniem ILABO SMARTMES
Dariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu ILABO Sp. z o.o.

12.55 - 13.05

Przerwa kawowa

13.05 - 13.35

Integracja systemów ERP i MES na przykładzie uruchomienia Wydziału RUR w HUCIE ŁABĘDY
Andrzej Layer - Prezes Zarządu, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych IT,
OEPD Łabędy Sp. z o.o.

13.35 - 14.05

Jak to zrobić? - czyli sukces wdrożenia
Paweł Skrzypczak - Wiceprezes Zarządu ELEKTROBUDOWA SA

14.05 - 14.35

Jak odzyskać czas w produkcji i w życiu codziennym?
Andrzej Krótki - Instytut Doskonalenia Produkcji

14.35 - 14.45

Podsumowanie i zakończenie konferencji
Losowanie

Lokalizacja

Hotel Quality Silesian***

ul. Szybowcowa 1A
40-502 Katowice

 

Partnerzy

Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.

Lider dostawców systemów ERP dla małych i średnich firm produkcyjnych. W najbliższych latach planowany jest dalszy rozwój systemu i dynamiczny wzrost jego sprzedaży. Aktualnie system MONITOR jest zainstalowany i używany w około 3000 firm. Większość tych instalacji znajduje się w Szwecji, ale Monitor ERP obsługuje również klientów w Polsce, Chinach, Malezji, Węgrzech, Czechach, Estonii, Finlandii, Norwegii, na Litwie i Łotwie. System MONITOR jest rozwijany wyłącznie w oparciu o prace własnego zespołu projektantów i programistów.

   

LACAN Technologies

Wyspecjalizowany dostawca LACAN ERP - systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Oprogramowanie oparte jest na licencji open source, co daje pełną możliwośd dostosowania do potrzeb oraz specyfiki danego biznesu. Bogata, predefiniowana funkcjonalnośd, a także pełna elastycznośd pozwala na implementację systemu do dowolnego modelu biznesowego wykorzystywanego w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych.
Zintegrowana baza gwarantuje szybką i bezpieczną wymianę oraz natychmiastowy dostęp do pełnych danych. Zwiększa to nie tylko bezpieczeostwo, ale przede wszystkim ułatwia podejmowania kluczowych decyzji w oparciu o dane rzeczywiste.
LACAN Technologies jest także autoryzowanym partnerem Odoo - jednego z najbardziej renomowanych open source'owych narzędzi wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem.
Naszą ofertę uzupełniamy usługą pl grants - dzięki której, jesteśmy w stanie znaleźd wsparcie finansowe pochodzące z środków Unii Europejskiej.

UNICARD SA

Od ponad 20 lat jest liderem na rynku rozwiązań z zakresu Kontroli Dostępu, Rejestracji Czasu Pracy oraz systemów zabezpieczeń. Innowacyjne podejście do każdego projektu, wysokiej jakości sprzęt i autorskie oprogramowania uczyniły firmę liderem w branży.
UNICARD jest producentem sprzętu i oprogramowania. Atutem firmy jest wykwalifikowana kadra inżynierska, zapewniająca doradztwo i projektowanie systemów oraz wsparcie techniczne i serwis dopasowane do indywidualnych wymagań klienta.

DSR Solutions

Dostawca usług doradczych i rozwiązań IT zwiększających efektywność działania przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego. Firma łączy głęboką znajomość potrzeb przedsiębiorstw z ekspercką wiedzą na temat wykorzystania narzędzi IT, wspierających procesy wytwórcze i dystrybucyjne. Zespół DSR tworzy jedno z największych centrów kompetencyjnych oferujących rozwiązania IT dla przemysłu w Polsce zapewniając obsługę wszystkich obszarów wsparcia dla biznesu (ERP, MES, APS, SFC, WMS, EDI, BI).

ILABO

W ILABO stworzyliśmy oprogramowanie do zarządzania produkcją SmartMES pozwalające fabrykom produkować lepiej i więcej - zwiększając ich efektywność i jakość produktów.

Kompleksową dla fabryk usługę zapewniają moduły systemu SmartMES: Zaawansowane planowanie, Efektywność i Jakość , Etykietowanie i śledzenie.

Pobieramy dane z maszyn aby umożliwić ich analizę i dostęp z dowolnego miejsca oraz na bieżąco dostosowywać plan produkcji.

ILABO zaufały między innymi firmy takie jak Carlsberg, Unilever, AkzoNobel, a nasze rozwiązania wykorzystują fabryki w wielu krajach Europy.

Qualiac S.A.

Niezależny producent oprogramowania ERP, które dostarcza swoim klientom już od ponad 30 lat. System przetłumaczony jest na 9 języków w tym także na język polski. Spółka posiada oddziały w czterech krajach: Francji, USA, Polsce, oraz Hiszpanii. Na co dzień z systemu korzysta ponad 50 tysięcy użytkowników w 500 lokalizacjach. System Qualiac pozycjonuje się wśród największych producentów: SAP, Oracle, MS Dynamics, IFS

Opis Rozwiązania

System Qualiac ERP od tego roku, jako jeden z pierwszych na świecie, jest oferowany wyłącznie w trybie przeglądarkowym. Wdrożenie systemu Qualiac ERP nie wymaga żadnych prac programistycznych. Jest najczęściej realizowane w czasie krótszym niż rok i można z niego korzystać tuż po zakończeniu szkolenia. Sprawdzi się, między innymi w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlowych czy świadczących różnego rodzaju usługi. Licznych klientów referencyjnych można znaleźć w przemyśle, sektorze bankowo-finansowym, w wydawnictwach prasowych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, czy też szpitalach i instytutach badawczych.

 

Prelegenci

Andrzej Layer
Dyrektor Centrum Usług Wspólnych
Prezes Zarządu OEPD ŁABĘDY Sp. z o.o.
 

Zajmuje się realizacją projektów  IT  z zakresu  komunikacji, bezpieczeństwa informacji, systemów ERP i innych ważnych z punktu widzenia biznesu. Zarządza całym cyklem życia produktu -  od fazy opracowywania koncepcji, przez wdrożenie i  eksploatację po wycofanie systemów z eksploatacji.

Spółka OEPD ŁABĘDY Sp. z o.o. jest Centrum Usług Wspólnych IT dla Grupy Kapitałowej HUTA ŁABĘDY i WĘGLOKOKS S.A. OEPD istnieje na rynku od 1999 roku. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm.
 
 

Adam Daniłowicz

Wieloletni i doświadczony pracownik na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w UNICARD S.A/ oddział Warszawa, z wieloma sukcesami w dziedzinie Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu. Liczne projekty realizowane w zakresie Systemów Bezpieczeństwa, m.in. w TNT Express.

 

dr hab. Wojciech Bożejko, prof. nadzw. PWr.

Specjalista w obszarze badań operacyjnych, a w szczególności optymalizacji w produkcji, logistyce i transporcie. Autor równoległych metod przyśpieszania obliczeń w problemach szeregowania zadań. Zakres jego zainteresowań obejmuje wykorzystanie e-technologii w zarządzaniu i inżynierii produkcji, między innymi środowisk superkomputerowych w harmonogramowaniu oraz zagadnieniach związanych z optymalizacją procesów produkcyjnych i logistycznych.

Andrzej Krótki

Trener i konsultant Lean Management, koordynator projektów wdrożeniowych oraz cyklu Konferencji Lean Management w Praktyce.

Realizował projekty Lean Management w przedsiębiorstwach produkcyjnych i serwisowych. Specjalista w zakresie audytów organizacji produkcji, których przeprowadził ponad 30. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz gry symulacyjne z narzędzi i metod LM, motywacji i kreatywnego myślenia. Koordynator cyklu konferencji Lean Management w Praktyce. Absolwent Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca studiów podyplomowych Lean Management na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Prywatnie fan podróży, orientalnych smaków i muzyki na żywo.

Dariusz Dąbrowski, 

Prezes Zarządu ILABO Sp. z o.o.

Pasjonuję się rozwijaniem oprogramowań i sprzedawaniem rozwiązań systemowych- robiłem to przez całe moje zawodowe życie. Chętnie uprawiam sport: triathlon, biegi zwykłe i ultra biegi górskie. Moim motto w biznesie jak i w sporcie to: podnieś poprzeczkę, a nieoczekiwanie osiągniesz więcej niż byłeś w stanie wcześniej.

 

Patroni Branżowi

Polska Izba Konstrukcji Stalowych    
       
       

 

Patroni Medialni

Logistyka Produkcji iprodukcja
Logistyka.net.pl
wentylacja.biz chłodnictwo.biz
styropian.biz klimatyzacja.biz kominy.biz metale.org
tworzywa.org elektryka.org

 

Oferta Partnerska

 

Naszym założeniem jest stworzenie biznesowej platformy służącej realizacji Państwa celów marketingowych i sprzedażowych.

Konferencja daje możliwość nie tylko promocji marki i oferowanych produktów, ale także nawiązania długofalowych relacji z potencjalnymi klientami, którymi są uczestnicy wydarzenia. 

Dlatego, przy jednoczesnej dbałości o jakość grupy docelowej, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję pakietów partnerskich, które wesprą Państwa udział w konferencji pod kątem wizerunkowym i sprzedażowym.

W skład pakietów wchodzą poniżej przedstawione usługi. 
Istnieje możliwość skonstruowania pakietu na życzenie - uwzględniającego Państwa potrzeby oraz możliwości.

Usługa Opis usługi
prelekcja możliwość prezentacji firmy i oferty bezpośrednio przed audytorium. Daje możliwość obserwacji reakcji, odpowiedzi na pytania uczestników. Prelekcja jest oceniana przez słuchaczy
stoisko konsultacyjne stolik wyposażony w 2 krzesła, podłączenie do prądu, wi-fi, znajdujący się we foyer, w którym organizowana jest przerwa kawowa (aranżacja dowolna)
lista teledaresowa dostęp do pełnej listy teleadresowej uczestników, do wykorzystania w celach handlowych
insert materiałów reklamowych możliwość dołączenia materiałów reklamowych do materiałów konferencyjnych, które otrzyma każdy uczestnik
artykuł sponsorowany lub reklama w katalogu umieszczenie treści lub kolorowej reklamy przygotowanej przez klienta w katalogu konferencyjnym
 

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji serdecznie zachęcamy do kontaktu

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl

 

Kontakt z Organizatorem

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji serdecznie zachęcamy do kontaktu

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl