Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.

Znani i cenieni eksperci, prestiżowe firmy oraz znakomita frekwencja. Właśnie tak przebiegała konferencja pod tytułem "Biometric Summit - oblicza uwierzytelnienia tożsamości", która odbyła się 10 września br. w SIENNA Training Centre.

Patron Honorowy konferencji:  

 

Systemy identyfikacji osób zdobywają światowy rynek dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jak np. łatwość użycia, dokładność i wydajność oraz rozszerzenie wykorzystania do zastosowań indywidualnych, komercyjnych oraz rządowych. Udowodnili to nasi Partnerzy Innergo Systems Spółka z o.o., Security Expert Sp. z o.o., VoiceLa Sp z o.o.,którzy przedstawili niezawodne, oraz nowatorskie rozwiązania mające na celu eliminację fałszerstw, oraz zapewnienie najawyższej jakości bezpieczeństwa danych.

Partnerzy:

 

Wykłady eksperckie, których mogliśmy wysłuchać w dniu konferencji niewątpliwie przybliżyły nas do specyfiki biometrii. Wydarzenie umożliwi uczestnikom wymianę doświadczeń i opinii oraz poszerzenie wiedzy na tematy nurtujące, drażliwe, ważne.
 

Konferencję rozpoczęła Pani Daria Pawęda - Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w Banku BPS S.A., wygłosiła prelekcję na temat bankowości biometrycznej w Polsce. Koleje wystąpienie - „Technologie biometryczne w urządzeniach Apple” należało do Pana Wojciecha Gargula, reprezentanta firmy Innergo Systems Sp. z o.o.. Kolejny wykład wygłosił Pan Tomasz Szwelnik - Prezes firmy Voice Lab Sp. z o.o., który zaprezentował jedno z najnowszych rozwiązań – VoiceBanking. Przed przerwą kawową przyszła pora na prezentację wystawców podczas której przedstawiciele firm: Security Expert Sp. z o.o., oraz VoiceLa Sp z o.o. zaprosili uczestników do odwiedzenia swoich stoisk.

Po przerwie i rozmowach z wystawcami przyszła pora na kolejne wystąpienia.  Głos zabrał Mecenas Arwid Mednis - Partner w kancelarii Wierzbowski Eversheds, który omówił prawne aspekty biometrii. Następną prelekcję wygłosił Pan Marek Sartys - Key Account Manager, przedstawiciel firmy Security Expert Sp. z o.o., którego prelekcja „Przewaga systemów biometrycznych VeinSensor nad pozostałymi systemami biometrycznymi. Możliwości zastosowania” spotkała się z wieloma pytaniami uczestników. Zadawanych pytań nie zabrakło również po interesującej prelekcji Pana Jarosława Wójtowicza, reprezentanta Instytutu Maszyn Matematycznych, oraz Pana Mariusza Sudoła - prawnika, doktoranta Uniwersytetu Warszawskiego.

Po drugiej przerwie podczas, której goście wymieniali się opiniami oraz odwiedzali stoisko naszych wystawców wystąpiła Pani dr Magdalena Kuba - Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa i Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy w Akademii Leona Koźmińskiego, która opowiedziała o prawnych uwarunkowaniach zastosowań biometrii w procesie kontroli pracownika. Ostatnią prelekcję wygłosił Pan Tomasz Berchiet - Członek Zarządu GRUPA 4 Fundusze Europejskie Sp. z o.o.. Jego prezentacja „Możliwości dofinansowania inwestycji przedsiębiorstw w technologie biometryczne oraz ich rozwój z Funduszy Europejskich 2014-2020” zdobyła duże uznanie wśród przybyłych gości. 

 
 

Partnerzy merytoryczni:


 


Serdecznie dziękujemy Partnerom, Prelegentom, a przede wszystkim Uczestnikom za tak liczny udział w konferencji. Zadowoleni z efektu, przymierzamy się do kolejnej edycji wydarzenia !

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem lub współpracą podczas kolejnej edycji konferencji zapraszamy do kontaktu.

Program konferencji

9.00 - 09.25

Rejestracja uczestników i wydanie materiałów konferencyjnych
09.25 - 09.30
Powitanie i wprowadzenie
Klaudia Moskała - SuccessPoint Sp. z o.o.
09.30 - 10.00

„Bankowość biometryczna w Polsce”

Daria Pawęda - Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej, Bank BPS S.A.

10.00 - 10.30

„Technologie biometryczne w urządzeniach Apple”

Wojciech Gargul - Kierownik Handlowy, Innergo Systems Sp. z o.o.

10.30 - 10.50
„VoiceBanking i nowoczesne technologie biometryczne” 

mgr inż. Tomasz Szwelnik - Prezes Zarządu, Voice Lab Sp. z o.o.
10:50 - 11:00
Prezentacja wystawców: Voice Lab Sp. z o.o., Security Expert Sp. z o.o.
11.00 - 11.30
Przerwa kawowa | Networking
11.30 - 12.00
„Prawne aspekty biometrii”

dr Arwid Mednis - Partner w kancelarii Wierzbowski Eversheds
12.00 - 12.30 Przewaga systemów biometrycznych VeinSensor nad pozostałymi systemami biometrycznymi. Możliwości zastosowania

 Marek Sartys - Key Account Manager, Security Expert Sp. z o.o.
12.30 - 13.00
„Praktyczne aspekty wdrażania biometrii”
Jarosław Wójtowicz - Instytut Maszyn Matematycznych


Najczęstsze pytania z obszaru prawnego dotyczące wdrożeń technologii biometrycznych
Mariusz Sudoł - Prawnik, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
13.00 - 13.20
Przerwa kawowa | Networking
13.20 - 13.50
 „Prawne uwarunkowania zastosowania biometrii w procesie kontroli pracownika„ 

dr Magdalena Kuba - Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa i Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy, Akademia Leona Koźmińskiego
13.50 - 14.20
 
Możliwości dofinansowania inwestycji przedsiębiorstw w technologie biometryczne oraz ich rozwój z Funduszy Europejskich 2014-2020”
 
Tomasz Berchiet - Członek Zarządu GRUPA 4 Fundusze Europejskie Sp. z o.o.
14.20 - 14.30
Podsumowanie i zakończenie konferencji

Organizator dołoży wszelkich starań, aby konferencja przebiegła zgodnie z prezentowanym Programem. Jednocześnie Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie konferencji. 

Lokalizacja

SIENNA TRAINING CENTRE
Sala - Jowisz + Saturn
wejście nr 3, parter 

ul. Sienna 73
00-830 Warszawa

Partnerzy

Firma VoiceLab jest liderem VoiceBankingu w Polsce. Systemy rozpoznawania mowy firmy VoiceLab zostały wdrożone w Banku Meritum (obecnie Alior), Banku SMAR. Bank Meritum otrzymał za wdrożenie systemu rozpoznawania mowy VoiceLab wyróżnienie w konkursie „Lider Informatyki 2014” oraz drugie miejsce w plebiscycie „Złoty Bankier 2014” na najlepsze produkty i usługi finansowe w kategorii innowacja finansowa roku. Firma VoiceLab stworzyła własne rozwiązania w zakresie biometrii głosowej oraz rozpoznawania mowy, które oferujemy w bankowości, medycynie, sądownictwie oraz telekomunikacji. Realizujemy obecnie projekt, na rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Państwa we współpracy z AGH, związany z technologią biometrii głosowej pt. „Opracowanie systemu informatycznego umożliwiającego identyfikację głosową osób dzwoniących pod numer alarmowy”.

System rozpoznawania mowy VoiceLab otrzymał główną nagrodę „Medal Mercurius Gedanensis” na targach Technicon Innowacje 2012. Otrzymaliśmy tytuł „Lider 2012” od Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz wyróżnienie od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie POLSKI WYNALAZEK 2013. VoiceLab został nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM na największych targach wynalazczości INPEX 2013 w USA, SREBRNYM MEDALEM na targach w Belgi oraz BRĄZOWYM MEDALEM na targach wynalazczości w TAIPEI. 

Innergo Systems Sp. z o.o. - Integrator i dostawca usług ICT. Nasz zespół tworzą profesjonaliści, zajmujący się projektowaniem, wdrażaniem oraz obsługą systemów telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Pomagamy sprostać wyzwaniom, jakimi są wydajność, mobilność, efektywność i bezpieczeństwo. Naszą wiedzę i doświadczenie przekładamy na sprawną i fachową realizację powierzonych zadań.

Działamy w obszarach obejmujących systemy komunikacyjne, rozwiązania mobilne, sieciowe, systemy przetwarzania danych oraz infrastrukturę Data Center. Korzystamy z rozwiązań i potencjału technologicznego największych światowych producentów.


Security Expert Sp. z o.o. – jesteśmy profesjonalnym dostawcą produktów, usług oraz wiedzy w zakresie zabezpieczania, monitorowania i kontroli dostępu. W dziedzinie biometryki współpracujemy z ekspertami w tej branży: firmą Fujitsu oraz BioSec.  Nasze systemy IT stosowane są w różnych aplikacjach: Autoryzacja transakcji bankowych, Logowanie do komputera, Szyfrowanie poczty elektronicznej, Kontrola dostępu na obiekty sportowe, Fizyczna kontrola dostępu. Wszystkie systemy VeinSensor wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię bezdotykowej weryfikacji biometrycznej VeinSensor, wykorzystującej przepływ krwi w naczyniach żylnych. Według badań BSI skanowanie dłoni gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczność weryfikacji w porównaniu z pozostałymi systemami biometrycznymi. Na działanie systemów VeinSensor nie wpływają stany chorobowe, zmiana wagi, zranienie palca, choroby oczu, itd.
 
GRUPA 4 Fundusze Europejskie Sp. z o.o. - to profesjonalny zespół ekspertów o kierunkowym wykształceniu z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich, prawa międzynarodowego, finansów oraz Odnawialnych Źródeł Energii.Firma specjalizuje się w usługach z zakresu opracowywania dokumentacji konkursowych (wniosków, Biznes planów, studiów wykonalności) w celu pozyskania dotacji dla przedsiębiorstw oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego ze środków Unii Europejskiej. Wysoki poziom skuteczności działań to wynik kilkuletniego doświadczenia, szerokiej wiedzy i kwalifikacji członków zespołu doradców. Warto również zaznaczyć, iż specjaliści pracujący firmie GRUPA 4 Fundusze Europejskie Sp. z o.o. uczestniczyli w procesach wdrażania projektów w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

 

Prelegenci

dr Magdalena Kuba - Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa , oraz Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy, Akademia Leona Koźmińskiego

Doktor nauk prawnych specjalizujący się w obszarach: prawo pracy oraz ochrona danych osobowych; adiunkt w Katedrze Prawa Pracy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego; wieloletni trener i konsultant firm doradczych i szkoleniowych; autor blisko 300 opinii dla praktyków zajmujących się stosowaniem przepisów prawa pracy; wykładowca uznanych studiów podyplomowych na kierunkach typu: prawo pracy, kadry i płace, BHP, zarządzanie zasobami ludzkimi, HR Business Partner, MBA oraz ochrona danych osobowych; członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego; współpracownik Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją; autor licznych publikacji (dotyczących takich zagadnień, jak: kontrola pracownika, ochrona danych osobowych pracownika, rynek pracy oraz dyskryminacja i mobbing); wielokrotny prelegent konferencji naukowych i seminariów biznesowych poświęconych problematyce pracowniczej.  

dr Arwid Mednis - Partner w kancelarii Wierzbowski Eversheds

Partner w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, w szczególności w prawie telekomunikacyjnym, ochronie danych osobowych i partnerstwie publiczno-prywatnym. W latach 1991-2000 reprezentował Polskę w Komitecie ds. Ochrony Danych Osobowych w Radzie Europy w Strasburgu, w latach 1998-2000 był jego przewodniczącym. Jest członkiem Rady Naukowej GIODO, a także autorem i współautorem projektów ustaw dotyczących ochrony danych osobowych i wymiany informacji gospodarczej. Arwid Mednis posiada rozległe doświadczenie w pracach dla sektora telekomunikacyjnego. Uczestniczył w szeregu postępowań sądowych i administracyjnych jako reprezentant Telekomunikacji Polskiej S.A. Brał udział w pracach przy tworzeniu jednego z trzech operatorów sieci telefonii komórkowej w Polsce. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w trzech postępowaniach koncesyjnych na systemy telefonii komórkowej oraz udział w negocjacjach umów o połączeniu sieci dla operatorów stacjonarnych i komórkowych w imieniu operatora telefonii komórkowej oraz lokalnego operatora telefonii stacjonarnej. Regularnie reprezentuje klientów w sprawach regulacyjnych oraz w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Dr Mednis jest docentem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z zakresu dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych i prawa telekomunikacyjnego. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa telekomunikacyjnego, ochrony danych osobowych, e-biznesu i prawa administracyjnego. Regularnie występuje jako prelegent na konferencjach i seminariach poświęconych tym zagadnieniom. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w zakresie prawa telekomunikacyjnego oraz ochrony danych osobowych w rankingach wydawnictw specjalistycznych i informatorów prawniczych, w tym m.in. Chambers Europe, Legal 500 EMEA i Legal Experts EMEA. Jest także regularnie wyróżniany w rankingach kancelarii prawniczych publikowanych przez dziennik Rzeczpospolita.

Daria Pawęda - Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej, Bank BPS S.A.

Od 1999 r. zawodowo zajmuje się bankowością elektroniczną (m.in. bankowością internetową, bankowością mobilną, biometrią). Pracowała m.in. jako Dyrektor Zarządzający w islandzkim Kaupthing Banku, gdzie odpowiadała za projekt internetowego banku Kaupthing Edge, a także na innych menedżerskich stanowiskach związanych z bankowością elektroniczną m.in. w Raiffeisen Banku, Polbanku, Dominet Banku i Getin Banku. Obecnie pracuje na stanowisku Dyrektora Bankowości Internetowej i Mobilnej w Banku BPS, gdzie odpowiada za rozwój oraz utrzymanie bankowości elektronicznej. W swojej karierze zawodowej prowadziła bardzo duże projekty, również międzynarodowe, dotyczące wdrożeń i rozwoju bankowości internetowej, mobilnej, a także internetowego oddziału banku (także z obsługą Call Center) oraz sieci samoobsługowych oddziałów Virtual Teller Machine wykorzystujących biometrię finger vein (w tym również biometryczny podpis elektroniczny BioPKI). Jest absolwentką kierunku Finanse i bankowość (specjalizacja Bankowość) na Uniwersytecie Łódzkim, kierunku Informatyka w Biznesie (specjalizacja: E-Commerce) w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (obecnie to Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych) oraz kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prywatnie pasjonuje się fotografią, podróżami oraz tańcem. 

mgr inż. Tomasz Szwelnik - Prezes Zarządu, Voice Lab Sp. z o.o.

Prezes firmy VoiceLab, która opracowała własne rozwiązania w zakresie rozpoznawania mowy, biometrii głosowej oraz speech analytics. Tomasz Szwelnik ukończył Politechnikę Gdańską na specjalności "Inżynieria Dźwięku". Aktywnie uczestniczy we wdrożeniach rozwiązań firmy VoiceLab dla sektora finansów, telekomunikacji, medycyny oraz logistyki. Brał udział w wielu warsztatach biznesowych oraz technologicznych, między innymi w Dolinie Krzemowej (USA) oraz Cambridge (UK). Jest uczestnikiem wielu konferencji związanych z zagadnieniami call center, mobile banking, oraz biometrii a także prelegentem wykładów w zakresie nowoczesnych technologii na Politechnice Gdańskiej.


Wojciech Gargul Kierownik Handlowy / PION ROZWIĄZAŃ MOBILNYCH Innergo Systems Sp. z o.o.


Od zawsze związany z obsługą klienta i realizacją ich potrzeb, a od 2006 roku niezmiennie związany z produktami Apple. Doświadczenia zdobyte podczas pracy w Londynie w różnych branżach ugruntowały jego wiedzę na temat rozwiązań dla biznesu. W 2008 roku rozpoczął współpracę z autoryzowanym dystrybutorem Apple propagując rozwiązania oparte o urządzenia tej marki. Od 5 lat koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań Apple dla biznesu blisko współpracując z producentem jako autoryzowany sprzedawca. Obecnie związany zawodowo z Innergo Systems Sp. z o.o., gdzie jest odpowiedzialny za rozwój kanału sprzedaży rozwiązań mobilnych dla biznesu w szczególności opartych o platformy Apple.

Marek Sartys - Key Account Manager w firmie Security Expert Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, m.in. był redaktorem radiowym, dyrektorem handlowym w firmie paliwowej, Przez ostatnie 15 lat aktywny w branży Security w dziedzinie rozwiązań mających na celu zabezpieczenie logistyki towarów oraz gotówki. Koordynator wdrożeń systemów IT zarządzających kontrolą dostępu m.in. dla jednej z firm CIT. Od kilku lat zaangażowany w rozwój systemów biometrycznych opartych na czytnikach przepływu żylnego Fujitsu.

 

Jarosław Wójtowicz - Instytut Maszyn Matematycznych

Absolwent Moscow Power Engineering Institute (1989) na Wydziale Automatyki i Techniki Obliczeniowej.  Od 25 lat pracuje w Instytucie Maszyn Matematycznych – obecnie jako specjalista badawczo-techniczny w Zakładzie Systemów Identyfikacji. Od 15 lat jest zaangażowany w tematykę związaną z biometrią i jest współautorem wielu projektów, wdrożeń i publikacji w tej dziedzinie.

 
Tomasz Berchiet - Członek Zarządu GRUPA 4 Fundusze Europejskie Sp. z o.o.

Członek zarządu w spółce odpowiedzialny za koordynację pracy nad projektami z zakresu IT oraz internacjonalizacji działalności przedsiębiorstw, wcześniej przez okres 5 lat Zastępca Przewodniczącego Komisji Konkursowej ds. oceny merytorycznej projektów przy Regionalnej Instytucji Finansującej w woj. Mazowieckim realizującej zlecenia jednej z Instytucji Wdrażających Fundusze Europejskie - Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Mariusz Sudoł - Prawnik, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 
Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prawnik z doświadczeniem transakcyjnym oraz regulacyjnym zdobytym w departamentach Banking & Finance międzynarodowych kancelarii prawniczych. Uczestnik sfinansowanego przez Rząd Szwajcarii stypendium na Universität Zurich, ekspert współpracujący z bankami i firmami technologicznymi w ramach Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich, autor publikacji, prelegent krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu prawa bankowego/prawa nowych technologii, przygotowujący rozprawę doktorską z zakresu prawnych aspektów biometrii w bankowości. Posiada kilkuletnią praktykę w zakresie prowadzenia szkoleń, przygotowywaniu studiów wykonalności, analiz dopuszczalności oraz negocjacjach umów wdrożeniowych, licencyjnych, serwisowo-utrzymaniowych dla systemów biometrycznych w sektorze bankowym w związku ze współpracą z jednym z największych dostawców technologii biometrycznych.

 

Oferta Partnerska

Naszym założeniem jest stworzenie biznesowej platformy służącej realizacji Państwa celów marketingowych i sprzedażowych.

Konferencja daje możliwość nie tylko promocji marki i oferowanych produktów, ale także nawiązania długofalowych relacji z potencjalnymi klientami, którymi są uczestnicy wydarzenia. 

Dlatego, przy jednoczesnej dbałości o jakość grupy docelowej, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję pakietów partnerskich, które wesprą Państwa udział w konferencji pod kątem wizerunkowym i sprzedażowym.

W skład pakietów wchodzą poniżej przedstawione usługi. 
Istnieje możliwość skonstruowania pakietu na życzenie - uwzględniającego Państwa potrzeby oraz możliwości.

Usługa Opis usługi
prelekcja możliwość prezentacji firmy i oferty bezpośrednio przed audytorium. Daje możliwość obserwacji reakcji, odpowiedzi na pytania uczestników. Prelekcja jest oceniana przez słuchaczy
stoisko konsultacyjne stolik wyposażony w 2 krzesła, podłączenie do prądu, wi-fi, znajdujący się we foyer, w którym organizowana jest przerwa kawowa (aranżacja dowolna)
lista teledaresowa dostęp do pełnej listy teleadresowej uczestników, do wykorzystania w celach handlowych
insert materiałów reklamowych możliwość dołączenia materiałów reklamowych do materiałów konferencyjnych, które otrzyma każdy uczestnik
artykuł sponsorowany lub reklama w katalogu umieszczenie treści lub kolorowej reklamy przygotowanej przez klienta w katalogu konferencyjnym


Jeśli byliby Państwo zainteresowani szczegółami dotyczącymi oferty, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl

Patroni Medialni

     

 

Poprzednie edycje

Z dotychczas zrealizowanymi wydarzeniami poświęconymi tematyce Biometrii możecie się Państwo zapoznać w naszym Archiwum.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przeczytania relacji z poprzednich edycji konferencji!

2010 2011 2012 2013 2014

 

Partnerzy konferencji o podobnej tematyce:


 

Kontakt z Organizatorem

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji serdecznie zachęcamy do kontaktu

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl