Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.

Partner konferencji:

31 maja 2016 roku, w Centrum Konferencyjnym Atrium, odbyła się kolejna edycja konferencji Biometric Summit - oblicza uwierzytelniania tożsamości. Mimo, że rejestracja zaczynała się od godziny 9:30, pierwsi uczestnicy, głodni wiedzy, pojawiali się już lekko po godzinie 9. Wraz ze zbliżającym się pierwszym wystąpieniem, rosła liczba uczestników, po których można było poznać, że kwestie biometrii są kwestiami zarówno ciekawymi jak i niezmiernie ważnymi.

Gdy wreszcie zegar pokazał godzinę 10:00, uczestnicy z żywym zainteresowaniem skierowali swoją uwagę na forum klimatyzowanej sali.
Podczas pierwszej prelekcji, Dyrektor Biura Zabezpieczeń Technicznych
w Departamencie Bezpieczeństwa PKO BP, Pan Witold Sudomir rozgrzewał uczestników wykładem o multimodalnym biometrycznym systemie weryfikacji tożsamości klienta bankowego. Pan Sudomir poruszył ważne kwestie związane z szansami i wyzwaniami wprowadzania systemów biometrycznych. Jednym z ważniejszych punktów wystąpienia Pana Sudmira, był apel do obecnych uczestników o edukację społeczeństwa w zakresach biometrii.

Następny prelegent, Pan Wojciech Wodo, przedstawiciel Wrocławskiej Politechniki, swoim wystąpieniem zdobył nieskrawane zainteresowanie zgromadzonych uczestników. Jego wykład o bezpieczeństwie technologii biometrycznych uświadomił dużej części osób, że biometria to nie tylko nauka mająca na celu udogodnić życie człowiekowi ale też sposób na wykorzystanie niewiedzy ludzi w celu pozyskania ich danych, haseł czy PINów. Oczywiście nie zabrakło wyjaśnień jak zabezpieczać się przed takimi atakami. Niezwykle ciekawym elementem wystąpienia Pana Wojciecha, były relację z prowadzonych, przez niego i jego zespół, badań nad biometrią.

Ostatni wykład przed przerwą kawową poprowadził Pan Paweł Siciński z firmy partnerskiej IDENTT. Pan Paweł opowiadał o rozwiązaniach biometrycznych we współczesnej bankowości. Prócz ciekawostek ze świata biometrii, poznaliśmy dosyć innowacyjne rozwiązania firmy IDENTT. IdenTTverification system czy PassBy[Me] są to rozwiązania, które na pierwszym miejscu postawiły bezpieczeństwo użytkowników i skuteczność w działaniu. Aby dać uczestnikom chwilę na utrwalenie przyswojonych informacji, a także czas na zapoznanie się z rozwiązaniami prezentowanym przez Pana Pawła Sicińskiego, zaprosiliśmy uczestników na przerwę.

Ach, co to była za przerwa. Rozmowy, dyskusję czy nawiązywanie znajomości biznesowych. To wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze przy kawie i ciasteczku. Gdy uczestnicy nabrali sił na kolejną dawkę emocji związaną z wykładami, rozpoczęliśmy drugą część konferencji.

Po przerwie, temat biometrii w systemach kontroli dostępu do budynków rządowych  w USA, został zaprezentowany przez wyśmienity duet, z Krajowego Stowarzyszenia Inspektorów Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, Panią Annę Górską i Pana Piotra Popisa. Niezwykła symbioza w prezentowaniu treści i świetne uzupełnianie wzajemnych informacji to było to co zainteresowało uczestników. Jak ,i czy w ogóle, powinniśmy uczyć się kontroli dostępu od naszych zachodnich sąsiadów. Słabe i mocne strony czy korzyści i straty używanych systemów biometrycznych za oceanem atlantyckim - takie zestawienie pozwoliło każdemu odpowiedzieć sobie na pytanie "czy w dobrą stronę idzie biometria w naszym kraju?"

Konferencję zamknął wykład Pana Kamila Czaplickiego, reprezentanta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pan Kamil idealnie trafił z tematem w porę konferencji, a także w oczekiwania uczestników. Dowiedzieliśmy się czy tożsamość można ukraść oraz jak zapobiegać oszustom starającym się wykorzystać nasze dane i indywidualne cechy. Jego prelekcja o walce z kradzieżą tożsamości wzbudziła duże emocje (oczywiście pozytywne) i stworzyła miejsce do interesujące dyskusji.

Mimo, że konferencja skończyła się z opóźnieniem, uczestnicy nie mieli nic przeciwko temu, a dyskusję toczyły się również po zakończeniu wykładów. Pytania o kontakt do prelegentów czy prośby o prezentowane materiały padały co chwilę. Potwierdzają to słowa jednego z uczestników, który wychodząc powiedział "na takiej konferencji to i do 22  z chęcią bym posiedział".

W takim razie do zobaczenia na następnej edycji konferencji!


*** Wszystkie projekty i publikowane na stronie treści są własnością spółki i podlegają ochronione
zgodnie z przepisami prawa autorskiego. Przywłaszczenie sobie praw autorskich, kopiowanie,
powielanie oraz wykorzystywanie całości lub elementów w celach czerpania korzyści majątkowych
bez zgody autora jest zabronione.

 

Prelegenci

Paweł Siciński - IDENTT
Doświadczony menadżer w zakresie wielu sposobów komunikacji: dziennikarskiej, społecznej, handlowej, projektowej. Od wielu lat związany z branżą IT zarówno po stronie administracji publicznej jak i biznesu. Obecnie pełni funkcję dyrektora handlowego. Jest odpowiedzialny za budowanie dobrych relacji, sprzedaż produktów, tworzenie strategii sprzedaży ale także za działania public relations firmy Identt oraz Stermedia a także za budowanie pozytywnego wizerunku obu organizacji.
Wojciech Wodo - Katedra Informatyki, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska
 
 
 
  dr Kamil Czaplicki - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  Marcin Gabryszak - Pałucki Trusiński Prawo i Podatki Sp. j.
  Piotr Popis - Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów Bezpieczeństwa Teleinformatycznego
  Anna Górska - Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów Bezpieczeństwa Teleinformatycznego
  Witold Sudomir - dyrektor Biura Zabezpieczeń Technicznych w Departamencie Bezpieczeństwa PKO BP

 

Oferta Partnerska

Naszym założeniem jest stworzenie biznesowej platformy służącej realizacji Państwa celów marketingowych i sprzedażowych.

Konferencja daje możliwość nie tylko promocji marki i oferowanych produktów, ale także nawiązania długofalowych relacji z potencjalnymi klientami, którymi są uczestnicy wydarzenia. 

Dlatego, przy jednoczesnej dbałości o jakość grupy docelowej, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję pakietów partnerskich, które wesprą Państwa udział w konferencji pod kątem wizerunkowym i sprzedażowym.

W skład pakietów wchodzą poniżej przedstawione usługi. 
Istnieje możliwość skonstruowania pakietu na życzenie - uwzględniającego Państwa potrzeby oraz możliwości.

Usługa Opis usługi
prelekcja możliwość prezentacji firmy i oferty bezpośrednio przed audytorium. Daje możliwość obserwacji reakcji, odpowiedzi na pytania uczestników. Prelekcja jest oceniana przez słuchaczy
stoisko konsultacyjne stolik wyposażony w 2 krzesła, podłączenie do prądu, wi-fi, znajdujący się we foyer, w którym organizowana jest przerwa kawowa (aranżacja dowolna)
lista teledaresowa dostęp do pełnej listy teleadresowej uczestników, do wykorzystania w celach handlowych
insert materiałów reklamowych możliwość dołączenia materiałów reklamowych do materiałów konferencyjnych, które otrzyma każdy uczestnik
artykuł sponsorowany lub reklama w katalogu umieszczenie treści lub kolorowej reklamy przygotowanej przez klienta w katalogu konferencyjnym


Jeśli byliby Państwo zainteresowani szczegółami dotyczącymi oferty, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl

Patroni Medialni

 

 

Poprzednie edycje

Z dotychczas zrealizowanymi wydarzeniami poświęconymi tematyce Biometrii możecie się Państwo zapoznać w naszym Archiwum.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przeczytania relacji z poprzednich edycji konferencji!

2010 2011 2012 2013 2014 2015

 

Partnerzy konferencji o podobnej tematyce:


 

Program konferencji

9.30 - 10.00

Rejestracja uczestników i wydanie materiałów konferencyjnych

10.00 - 10.05

Powitanie i wprowadzenie
Aleksander Bownik - SuccessPoint Sp. z o.o.

10.05 - 10.25

Multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego
Witold Sudomir - Dyrektor Biura Zabezpieczeń Technicznych
w Departamencie Bezpieczeństwa PKO BP

10.25 - 11.05

Bezpieczeństwo technologii biometrycznych
Wojciech Wodo - Katedra Informatyki, Wydział Podstawowych
Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska
11.05 - 11.25 Biometria we współczesnej bankowości
Paweł Siciński -  IDENTT

11.25 - 11.30

Prezentacja wystawców: IDENTT

11.30 - 11:50

Przerwa kawowa

11:50 - 12:30

Biometria w systemach kontroli dostępu do budynków rządowych 
w USA i do rządowych systemów informatycznych.

Piotr Popis, Anna Górska - Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów
Bezpieczeństwa Teleinformatycznego

12.30 - 13.00

Wykład Partnera konferencji
 

13.00 - 13.30

Biometria a walka z kradzieżą tożsamości
dr Kamil Czaplicki - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

13.30

Podsumowanie i zakończenie konferencji 

Lokalizacja

Centrum Konferencyjne Atrium
Budynek Atrium Tower

al. Jana Pawła II 25
00-854 Warszawa
Piętro 9, sala A

 

 

Kontakt z organizatorem

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji serdecznie zapraszam do kontaktu
 

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl