Dołącz do nas na FB

Komunikat

Rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.

18 października 2016 roku podczas kolejnej edycji konferencji "Bezpieczeństwo firmowych sieci" nasi goście mieli okazję do wysłuchania ciekawych wykładów zaproszonych przez nas ekspertów.

Pragniemy serdecznie podziękować:

  • Patronom Honorowym oraz patronom medialnym
  • Partnerom - firmie Axence oraz eSecure
  • Partnerom merytorycznym - Panu Piotrowi Januszewiczowi - Zastępcy Dyrektora w Departamencie Cyberbezpieczeństwa (Ministerstwo Cyfryzacji), Panu Krzysztofi Cudakowi - IT Security Manager (ING Services Polska), Panu Mecenasowi Marcinowi Gabryszakowi (Pałucki Trusiński Prawo i Podatki Sp. j.), Panu Tomaszowi Nowocieniowi (Dział Bezpieczeństwa ICT, PCSS).

 

Mając na uwadzę rosnące znaczenie bezpieczeństa firmowych sieci w insytuacjach i przedsiębiorstwach, sądzimy, że to nie ostatnia edycja wydarzenia.

Serdeczne podziękowania składamy również Państwu, naszym gościom, bez których konferencja nie mogła się odbyć.

 

Patroni Honorowi:

 

Partnerzy Konferencji:

 

Fundator Książek:

 

Wsparcie merytoryczne:

              

 


*** Wszystkie projekty i publikowane na stronie treści są własnością spółki i podlegają ochronione zgodnie z przepisami prawa autorskiego. Przywłaszczenie sobie praw autorskich, kopiowanie, powielanie oraz wykorzystywanie całości lub elementów w celach czerpania korzyści majątkowych bez zgody autora jest zabronione.

 

Lokalizacja

Warsaw Trade Tower
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

SALA W1, PIĘTRO 32

Program

9.50 - 10.20 Rejestracja uczestników i wydanie materiałów konferencyjnych

10.20 - 10.30

Powitanie i wprowadzenie

10.30 - 11.00

"Krajowy system ochrony cyberprzestrzeni”
Piotr Januszewicz - Zastępca Dyrektora, Departament Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji
11.00 - 11.30

"Reguły korelacyjne w biznesie"
Krzysztof Gortat, Dariusz Pasewicz, eSecure Sp. z o.o.

11.30 - 12.10

Przerwa kawowa

12.10 - 12.40

"Budowa usług IT Security dla małych i średnich firm" - CZĘŚĆ I
Krzysztof Cudak - IT Security Manager, ING Services Polska
 

12.40 - 13.10

"Budowa usług IT Security dla małych i średnich firm" - CZĘŚĆ II
Krzysztof Cudak - IT Security Manager, ING Services Polska

13.10 - 13.30

Przerwa kawowa

13:30 - 14:15 "Wykorzystanie idei Defence-in-Depth w architekturze bezpiecznych sieci firmowych"
Tomasz Nowocień - Dział Bezpieczeństwa ICT, PCSS

14.15 - 14.45

"Prawne aspekty przetwarzania danych biometrycznych w kontekście bezpieczeństwa firmowych sieci"
Mecenas Marcin Gabryszak, Pałucki Trusiński Prawo i Podatki Sp. j.

14.45-14.55

Podsumowanie i zakończenie konferencji 

Patroni Medialni

   

 

Poprzednie edycje

"Bezpieczeństwo firmowych sieci" w latach 2012-2015

Konferencje na temat bezpieczeństwa firmowych sieci cieszą się dużym zainteresowaniem, co potwierdza rosnąca z roku na rok liczba uczestników, wsparcie ze strony ważnych instytucji oraz ekspertów. Mieliśmy przyjemność zorganizowania w poprzednich latach trzech edycji konferencji na temat technologii wspierających bezpieczeństwo sieci w firmach. Serdecznie zapraszamy Państwa do przeczytania relacji z wcześniejszych edycji konferencji!

I edycja

II edycja

III edycja

 

PARTNERZY poprzednich edycji:

W roku 2016 konferencję "Bezpieczeństwo firmowych sieci" będziemy organizować już po raz czwarty. Partnerami konferencji w latach ubiegłych były firmy:

Uptime24 - ssk
Ascomp

 

 

 

Partnerzy

 

Firma Axence powstała w 2005 r. Tworzy wysokiej jakości, innowacyjne oprogramowanie do kompleksowego monitorowania i zarządzania sieciami, które znacząco ułatwia i usprawnia pracę działów IT oraz podnosi poziom bezpieczeństwa IT organizacji. Axence nVision to wizytówka naszej firmy: bardzo zaawansowana technologicznie i funkcjonalnie aplikacja do monitorowania sieci i użytkowników, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, zdalnej pomocy technicznej oraz ochrony danych przed wyciekiem. Wyróżnia się ona intuicyjnym i przyjaznym interfejsem, rozbudowanym systemem alarmów i raportów oraz swoją wydajnością. Program występuje w wersji Free (darmowa wersja zapewniająca podstawowe funkcje w zakresie monitorowania sieci) oraz Pro (pełna wersja zapewniająca dodatkowe funkcjonalności z zakresu zarządzania infrastrukturą IT).

   
eSecure - Producent oprogramowania z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na rynku polskim jak i zagranicznym. Specjalizuje się w rozwiązaniach obejmujących kwestie bezpieczeństwa na poziomie organizacyjnym (biznesowym) oraz technicznym. Twórca systemów SecureVisio, Ematics i SAVA oraz autor portalu o tematyce bezpieczeństwa: BezpiecznyPracownik.pl

 

Prelegenci

Piotr Januszewicz - Zastępca dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz studiów podyplomowych w Wojskowej Akademii Technicznej na  Wydziale Cybernetyki, rzeczoznawca zabezpieczeń technicznych ochrony osób i mienia, manager systemów bezpieczeństwa informacji, audytor wiodący i wewnętrzny SZBI wg 27000. Obecnie Zastępca Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji.

 

 

Krzysztof Cudak - IT Security Manager, ING Services Polska

Jest odpowiedzialny za koordynowanie, wdrażanie oraz implementację systemów aktywnego monitoringu bezpieczeństwa IT dla krytycznych aplikacji bankowych. Posiada doświadczenie we współtworzeniu usług bezpieczeństwa IT tj: Vulnerability Scanning, Technical State Compliance Monitoring, IT Infrastructure Active Monitoring. Wieloletni konsultant IT w projektach prowadzonych w Polsce, Holandii, Belgii, Indiach, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Trener IT Security w amsterdamskiej ING IT Academy. Absolwent Informatyki Politechniki Poznańskiej, programu managerskiego ICAN Institute|Harvard Business Publishing oraz studiów MBA prowadzonych w warszawskim IPI PAN we współpracy z Utah Valley University. Stażysta w Granby Island Community Center w Plymouth (UK). Prywatnie pasjonat raftingu oraz wspinaczki wysokogórskiej.

"Budowa usług IT Security dla małych i średnich firm"

CO jest celem i źródłem ataków w organizacji,
JAKIE są dobre praktyki związane z IT Security (Small Business),
JAKIE usługi bezpieczeństwa warto uaktywnić w organizacji (Medium Business),
JAK standard logowania wpływa na monitoring bezpieczeństwa,
JAK tworzyć scenariusze bezpieczeństwa dla wyłapywania ataków hakerskich (3 case studies),
JAK modelować wykrywanie anomaly detection, pattern discovery, user profiling, user scoping,
KIEDY wykorzystywać mechanizmy korelacji i konsolidacji zdarzeń w SIEM,
GDZIE szukać źródeł danych o aktywnościach usług | procesów | użytkowników,

 

 

Marcin Gabryszak – Prawnik w kancelarii Pałucki Trusiński Prawo i Podatki sp.j. 

Aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem kierunek prawo na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Absolwent podyplomowych studiów prawa nowoczesnych technologii przy Akademii Leona Koźmińskiego.

Doradza podmiotom z branży kreatywnej oraz IT. Prelegent na wielu konferencjach branżowych organizowanych m.in. przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, gigacon, czy meetingplanner.pl a także na konferencji TestWarez organizowanej przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych.

Autor szeregu artykułów dla czasopism branżowych m.in. observer, meetingplanner.pl, proto.pl, SOIT, a także innych, m.in. gazeta prawna.

Posiada praktyczne doświadczenie związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych, umowami IT i własnością intelektualną.

"Prawne aspekty przetwarzania danych biometrycznych w kontekście bezpieczeństwa firmowych sieci"

Celem wystąpienia jest analiza możliwości przetwarzania danych biometrycznych w kontekście ustawy o ochronie danych osobowych oraz rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Niezależnie od zmian w zakresie przetwarzania danych biometrycznych wrócimy do kontrowersyjnego tematu przetwarzania danych biometrycznych pracowników oraz przejdziemy przez podstawowe zmiany jakie czekają przedsiębiorców w związku z nowymi regulacjami wprowadzonymi w rozporządzeniu unijnym. 

 

Tomasz Nowocień - Dział Bezpieczeństwa ICT

Absolwent Politechniki Poznańskiej, od 13 lat członek Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Doświadczenie zawodowe zdobywał jako administrator systemów bezpieczeństwa w tym systemów firewall. Inspektor Bezpieczeństwa Teleinformatycznego w ochronie informacji niejawnych, ABI (zgodnie z Ustawą o ODO), konsultant d/s bezpieczeństwa teleinformatycznego, oraz członek Pionier CERT. Współodpowiedzialny za ochronę infrastruktury It PCSS. Aktywnie bierze udział w wielu projektach krajowych i zagranicznych poświęconych bezpieczeństwu informacji.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN działa od 1993 roku z misją: „Integracja i rozwój infrastruktury informatycznej nauki”. Jest liderem wprowadzania innowacyjnych technologii sieciowych w krajowej naukowej sieci POL-34/155/622, obecnie w sieci PIONIER - Polski Internet Optyczny. Najciekawsze badania Zespołu Bezpieczeństwa PCSS z ostatnich lat: Bezpieczeństwo komunikatorów w internetowych Badania sieci bezprzewodowych na terenie Poznania, Raport nt. bezpieczeństwa bankowości elektronicznej, Bezpieczeństwo serwerów w WWW (Apache ( Apache,, MS IIS),  Bezpieczeństwo sklepów internetowych.

www.man.poznan.pl

 

Jacek Bajorek

Jacek Bajorek - The Director-General at Institute of Information Security Management

Doświadczony Administrator Bezpieczeństwem Informacji oraz Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z ISO/IEC 27001. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Generalnego w Instytucie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Doradza w zakresie Bezpieczeństwa Informacji w instytucjach samorządowych i prowadzi wykłady w zakresie bezpieczeństwa informacji i technologii informacyjnej w Wyższej Uczelni. Posiada Certified Internal Controls Auditor (CICA) – Certyfikowany Audytor ds. Kontroli Wewnętrznej, Certyfikat Audytora Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodne z ISO/IEC 27001, Certyfikat PRINCE2 Foundation, Certyfikat Administratora Bezpieczeństwa Informacji TUV Hessen oraz dyplom Trenera Certyfikowanego umiejętności miękkich.
 
 

Krzysztof Gortat - Założyciel, prezes Zarządu firmy eSECURE.

Projektował i wdrażał zaawansowane systemy bezpieczeństwa IT w dużych polskich przedsiębiorstwach. Jego doświadczenie i praktyczna znajomość zagadnień bezpieczeństwa pozwoliła na zbudowanie w eSECURE zarówno profesjonalnych zespołów kompetencyjnych jak i stworzenie konkurencyjnych w skali światowej, nowych produktów informatycznych adresujących rzeczywiste potrzeby rynku.

DARIUSZ PASEWICZ

Dyrektor Handlowy, od ponad 4 lat w firmie Trecom będącej liderem rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa w Polsce.
Od 14 lat aktywnie związany z branżą IT, specjalizacja: Sieciowe Systemy Bezpieczeństwa w Energetyce i Przemyśle, z wieloma sukcesami w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej kraju.

"Reguły korelacyjne w biznesie"

- System inteligentnego wspomagania biznesu jako przykład praktycznego wykorzystania systemu ekspertowego pozwalający na osiągnięcie założonych celów poprzez korelację i modelowanie dowolnych parametrów wejściowych i wyjściowych (SIWB).
- Ewaluacja przyswajania przez pracowników wiedzy poprzez automatyczne testy socjotechniczne korelujące wiedzę przekazaną z wiedzą przyswojoną i jej praktycznym wykorzystaniem (SAVA).
- Optymalizacja zarządzania bezpieczeństwem organizacji poprzez korelację informacji technicznych i biznesowych w procesach obsługi incydentów i naruszeń bezpieczeństwa (SECURE VISIO).

Oferta Partnerska

Naszym założeniem jest stworzenie biznesowej platformy służącej realizacji Państwa celów marketingowych i sprzedażowych.

Konferencja daje możliwość nie tylko promocji marki i oferowanych produktów, ale także nawiązania długofalowych relacji z potencjalnymi klientami, którymi są uczestnicy wydarzenia. 

Dlatego, przy jednoczesnej dbałości o jakość grupy docelowej, przygotowaliśmy dla Państwa propozycję pakietów partnerskich, które wesprą Państwa udział w konferencji pod kątem wizerunkowym i sprzedażowym.

W skład pakietów wchodzą poniżej przedstawione usługi. 
Istnieje możliwość skonstruowania pakietu na życzenie - uwzględniającego Państwa potrzeby oraz możliwości.

Usługa Opis usługi
prelekcja możliwość prezentacji firmy i oferty bezpośrednio przed audytorium. Daje możliwość obserwacji reakcji, odpowiedzi na pytania uczestników. Prelekcja jest oceniana przez słuchaczy
stoisko konsultacyjne stolik wyposażony w 2 krzesła, podłączenie do prądu, wi-fi, znajdujący się we foyer, w którym organizowana jest przerwa kawowa (aranżacja dowolna)
lista teledaresowa dostęp do pełnej listy teleadresowej uczestników, do wykorzystania w celach handlowych
insert materiałów reklamowych możliwość dołączenia materiałów reklamowych do materiałów konferencyjnych, które otrzyma każdy uczestnik
artykuł sponsorowany lub reklama w katalogu umieszczenie treści lub kolorowej reklamy przygotowanej przez klienta w katalogu konferencyjnym

Jeśli byliby Państwo zainteresowani szczegółami dotyczącymi oferty, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl

 

Kontakt z organizatorem

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji zachęcamy do kontaktu.

Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: biuro@successpoint.pl