Dołącz do nas na FB

Cloud computing, to kolejna edycja konferencji, która odbyła się 25 lutego w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem naszego niezależnego prelegenta Pana Pawła Litwińskiego, Ekspert Komisji Europejskiej do spraw ochrony danych osobowych w umowach cloud computing. Pan Paweł przedstawił podstawowe założenia regulacji umów Cloud computing przez komisję Europejską. Wykład zawierał kluczowe problemy prawne specyficzne dla chmury, a także projekt usług w chmurze – założenia i stan zaawansowanych prac.
Naszym kolejnym gościem, zaproszonym jako prelegent niezależny był Pan Michał Romankowski, ekspert z EuroCloud Polska. Pan Paweł opowiedział o ewolucji przetwarzania danych i przejściu od kolokacji do chmury obliczeniowej.
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości reprezentował Pan Tomasz Ślusarczyk, pracownik Zespołu Informacji i Promocji. Założeniem tejże prezentacji było przedstawienie uczestnikom planu wsparcia przedsiębiorczości w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego
w lata 2014-2020. Pan Tomasz podsumował wdrożenia funduszy przez MCP w poprzednich latach a także zakres i szczegółowy harmonogram programu.

Prelekcje technologiczne  rozpoczął Pan Andrzej Oleszek z firmy Versim. Tematem wykładu był Purview – widoczność i kontrola wyższych warstw sieci. Prelegent opowiedział o monitorowaniu wydajności aplikacji i sieci, a także o prędkościach transmisji i wydajności połączenia przy zachowaniu skalowości do obsługi milionów przepływów.
Kolejnym prelegentem był Pan Jacek Chylak, Kierownik ds. Kluczowych Klientów z Grupy 3S. Pan Paweł skupił się w swojej prelekcji na data center jako miejscu gdzie produkuje się chmury. W trakcie swojego wykładu prelegent opowiedział o istotnych parametrach centrum przetwarzania danych, a także wyjaśnił naszym gościom na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka i jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa.
Pan Adrian Pecyna przedstawiciel firmy Eaton Power Quality przybliżył zgromadzonym w swojej prelekcji temat sieci zasilającej, która jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa wszystkich systemów teleinformatycznych.

W trakcie całego spotkania nasi goście mieli okazję nie tylko do wysłuchnia niezwykle ciekawych prelekcji naszych prelegentów ale także przeprowadzenia ciekawych rozmów w przerwach pomiędzy wykładami.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie w tak licznym gronie.
Pragnę podziękować także naszym Prelegentom, jak i  Partnerom spotkania.

Patronat Honorowy


Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

Partnerzy Merytoryczni:

Partnerzy Złoci:


Partnerzy Brązowi:

Nadchodzące wydarzenia

Niestety nie znaleźliśmy żadnych konferencji o podanych kryteriach.