Dołącz do nas na FB


30 października 2014 r. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie odbyła się po raz czwarty konferencja „Bezpieczeństwo danych i informacji w bankowości".
Jako organizator jesteśmy zadowoleni z przebiegu wydarzenia i pragniemy serdecznie podziękować uczestnikom za przybycie chociaż nie odbyło się bez zawirowań.

Konferencję rozpoczął Pan Dariusz Deptała – Dyrektor Regionalny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, który opowiedział o działalności KSOIN-u jak również przedstawił zagrożenie dla banku w nawiązaniu do Rekomendacji D KNF. Kolejny wykład zaprezentował Pan Marcin Czugan Dyrektor Dep. Prawno-Legislacyjnego, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, który przedstawił aktualny stan i wybrane problemy Dyrektory AML IV. Pan Marcin pokazał jak w wersji AML IV sporządzonej przez Komisję Europejską występuje podział faktorów w ujęciu na: czynniki ryzyka związane z klientami; czynniki ryzyka związane z produktami, usługami; geograficzne czynniki ryzyka.
Następna prelekcja Pana Jacka Niedziałkowskiego - przedstawiciela Partnera Konferencji - firmy CA Technologies Sp. z o.o. - nosiła tytuł: Skuteczne zabezpieczanie danych klientów. Jednym  z poruszanych zagadnień było pokazanie spójnych mechanizmów zabezpieczeń umożliwiających prowadzenie biznesu.

Kolejne wystąpienie po przerwie kawowej, które poprowadził Pan Jacek Strzelecki z Gazety Bankowej odbyło się w formie mini warsztatu jak zarządzać medialnie sytuacją awaryjną z przykładami jak sobie poradzono na świecie i jak to można zrobić w Polsce.
Następnie Pan Arkadiusz Cempura - Dyrektor Zarządzający, SerwisPrawa.pl opowiedział o systemach antyfraudowych, praniu brudnych pieniędzy jak również wspomniał o bezpieczeństwo bankowości elektronicznej. Z rozmów, które prowadzili nasi uczestnicy wiem, że temat cieszył się dużym zainteresowaniem. Ostatni wykład poprowadził Pan Jacek Bajorek - Senior Consultant, IBBC Group Sp. z o.o. i opowiedział jak w dobie rozwoju technologii oraz globalnej informatyzacji istotną sprawą staje się umiejętność korzystania z jej dobrodziejstw. Często zapominanym aspektem tej umiejętności jest świadomość użytkowników (pracowników) w zakresie ryzyk, jakie niesie nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W trakcie całego spotkania nasi goście mieli okazję nie tylko do wysłuchania niezwykle ciekawych prelekcji, ale także przeprowadzenia ciekawych i długich rozmów w przerwach pomiędzy wykładami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Prelegentom, Partnerom, Patronom za pomoc we współorganizacji tegorocznej konferencji. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się po raz kolejny.
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

 

Patroni Honorowi

 

Partner Srebrny

Nadchodzące wydarzenia

Niestety nie znaleźliśmy żadnych konferencji o podanych kryteriach.