Dołącz do nas na FB

 
 
21-22 października 2014 roku w Warszawie odbyła się najbardziej oczekiwana konferencja tego roku; Bezpieczeństwo obiektów i obszarów monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń.
 

Tegoroczne spotkanie trwało 2 dni i zgromadziło znaczącą liczbę zacnych osobowości, znamienitych ekspertów, a także największych liderów z branży bezpieczeństwa. Pierwszy dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją i wręczeniem nagrody - MULTISECURE 2014 - dla najlepszego produku, który podczas prelekcji wskazali uczestnicy konferencji. Nagrodę otrzymała firma Megavision Technology  - AVIGILON.

Pierwszy dzień konferencji otworzył Pan Dyrektor Edward Lis z Najwyższej Izby Kontroli - Delegatury w Lublinie. Wystąpienie Pana Dyrektora dotykało bardzo aktualnej i niezwykle ważnej kwestii związanej z funkcjonowaniem miejskiego monitoringu wizyjnego. Podczas prelekcji został przedstawiony i omówiony pełen raport NIK, a Pan Dyrektor omówił wyniki całej kontroli.
Kontynuacją tematu zajął się Pan Mirosław Wróblewski, Dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, który opowiedział o monitoringu wizyjnym z punktu widzenia ochrony praw i wolności obywatelskich.
Kolejny prelegent; Pan Grzegorz Krzemiński z Instytutu Bezpieczeństwa i Informacji mówił o celach, kosztach i ryzyku w kontekście przekonania i celowości do stosowania zabezpieczeń. 
Przy nieodpowiednio dobranym rozwiązaniom bezpieczeństwa często wystepują błędy, nie tylko przy realizacji instalowania systemów ale i w trakcie ich użytkowania. To zagadnienie omówił szczegółowo Pan Stefan Jerzy Siudalski - Biegły Sądowy z dziedziny: Systemy Ochrony. 
Nasz kolejny ekspert Pan Piotr Mańka z Linxdatacenter przedstawił case study nt zabezpieczeń w jednym z największych Data Center w Polsce, które prowadzi firma. 
O praktycznych akspetach i zastosowaniu elektronicznych i mechanicznych systemów zabezpieczeń opowiedział także Pan Adam Kosieradzki z Ministerstwa Sprawiedliwości. 
Trzecim case study zajął się i przedstawił osobiście por. mgr inż Cezary Mecwaldowski z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Pan Inspektor opowiedział o wykorzystaniu systemów telewizji dozorowej i elektronicznych zabezpieczeń w zakładach karnych i aresztach śledczych. Sama prelekcja wywołała dość burzliwą dyskusję, która ożywiła naszych gości.

Drugiego dnia merytorycznie wspierali nas; Pan Dariusz Deptała z Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, który przedstawił swoje doświadczenia związane z zabezpieczeniem obiektów i obszarów podczas spotkań centralnych polskiej Prezydencji w Radzie UE w 2011 roku.
Dyrektor Piotr Szakiewicz z Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. skupił się w swoim wystąpieniu na temacie audytu bezpieczeństwa. Podjął rozważanie nt tego czy sam audyt jest nieznanym czy też niedocenianym narzędziem w zarządzaniu bezpieczeństwem przedsiębiorstwa. Zostało to przedstawione, jako cenne uwagi praktyka.
Całą sesję merytoryczną dwóch dni zamknął Pan Grzegorz Chodorowski, Menadżer ds. ICT ze Stadionu Narodowego w Warszawie. Prezentacja była swego rodzau mini warszatem, gdzie wszyscy mogli zobaczyć na żywo jak wygląda i reaguje system bezpieczeństwa na Stadionie. Pan Dyrektor przeanalizował czy system CCTV to smutny obowiązek czy może raczej pomocne narzędzie pracy.

Technologicznie wsparcia udzielili nam j.w. liderzy branży bezpieczeństwa, którzy nie tylko zaprezentowali na stoiskach swoje najnowsze rozwiązania ale także podczas prelekcji przedstawili działanie swoich systemów np. w czasie rzeczywistym, jak miało to miejsce w przypadku prelekcji Pana Kamila Barańskiego z firmy Megavision Technology Sp. z o.o., który mówił o kompletnym systemie CCTV oraz Kontroli Dostępu dla obiektów infrastruktury krytycznej - AVIGILON. Warto przy tej okazji podkreślić, że to właśnie ten system został wybrany przez uczestników najlepszym produktem i otrzymał nagrodę MULTISECURE 2014.
Zintegrowana platforma bezpieczeństwa - NEDAP AEOS - to innowacyjne rozwiązanie, które zostało zaprezentowane przez firmę NEDAP, gdzie w rolę prelegentów wcielili się: Pani Anna Twardowska i Pan Bas Kamermans. Prelekcja tym bardziej ciekawa, ze prowadzona w dwóch językach.
Kolejnym systemem/platformą CCTV i KD było Security Center firmy Genetec. Pełnej i niezwykle ciekawej prezentacji dokonał Pan Maciej Kifer z firmy EST Polska.
Firma Bosch Security Systems przygotowała temat systemów wizyjnych Bosch IP w monitoringu miejskim, prelekcję z ramienia Partnera poprowadził Pan Marek Pyc. Po zakończeniu prezentacji podczas panelu pojawiło się sporo pytań związanych z samym zastosowaniem i możliwościami. 
Jedynym tematem związanym z kontrolą dostępu były innowacyjne bezprzewodowe rozwiązania systemowe firmy SALTO Systems. Prelekcje poprowadził Pan Przemysław Dawidziuk.

Partnerami konferencji w roli wystawców były także firmy: Unima 2000 i SICK

Z tego miejsca pragniemy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podziękowania kierujemy do wszystkich zaproszonych gości/słuchaczy, naszych nieocenionych ekspertów, którzy udzielili nam wsparcia merytorycznego i oczywiście PARTNERÓW bez, których realizacja całego projektu nie byłaby możliwa.
 
Widzimy się już za rok!
 

 

Patroni Honorowi:

Współpraca merytoryczna:

 

Partnerzy Srebrni:

     

 

Partner Wystawcy

   

 

Nadchodzące wydarzenia

Niestety nie znaleźliśmy żadnych konferencji o podanych kryteriach.